Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik lenne a...

Szerintetek melyik lenne a legjobb választás? Vegyészmérnöki, építőmérnöki vagy műszaki menedzser

Figyelt kérdés
Idén már elkezdtem dolgozni vegyésztechnikusként de mivel még csak idén leszek 20 éves ezért szeretnék egyetemre jelentkezni ezeket a szakokat néztem ki magamnak, a vegyészmérnöki azért mert eddig is ebbe az irányba tanultam bár annyira nem érdekel mint a másik kett a műszaki menedzser szakról meg eléggé megoszlanak a vélemények pedig a szakleírások alapján az a legszimpatikusabb nekem. Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 23. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
A műszaki menedzser szakról inkább lebeszélni szeretnélek. Azért bőven van különbség egy mérnök és egy menedzser között. Mind a tanult anyag mennyiségében, mind tudásban, mind megítélésben. A másik két szak közül lenne célszerűbb választani.
2013. jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a villamosmérnökiről mi a vélemény? mert még az is érdekelne
2013. jan. 23. 19:57
 3/6 anonim válasza:
Építőmérnök azért nem jó, mert a válság miatt erősen visszaesett ez az ág. Nem csak a szakmunkásokat bocsájtják el, hanem vele arányosan a mérnököket is.
2013. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A villamosmérnök a legnehezebb, de tuti el tudsz vele helyezkeni. Vegyész meg azért lenne jó, mert levelezőn is meg tudnád csinálni, és a cég, ahol dolzol lehet támogatná is. És ha végzel előre tudnál lépni, nem kellene állást keresni.
2013. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
már utánakérdeztem de sajnos nem támogatják :/ és azért szeretnék nappalira jelentkezni
2013. jan. 25. 12:09
 6/6 anonim ***** válasza:

Vegyészt, vagy villamost javasolnám, ezekkel azért el lehet helyezkedni. A műszaki menedzserről én is lebeszéllek, mert ez többnyire ilyen ömlesztett semmi. Kicsit ebből is, kicsit abból és és arra megy vele az ember, hogy igazán semmire. A munkáltatók szeretik a kézzelfogható, egyértelmű diplomákat, mint pl villamosmérnök vagy oké, tudom mi az, milyen munkakörre lennél alkalmas. A műszaki menedzsernél meg még kicsit megoszlanak a vélemények, hogy milyen munkakörök betöltésére is alkalmas az illető, mert igazán se nem egy műszaki szak ember, se nem egy menedzser.


Én építőmérnöknek tanulok egyébként, itt nagyban függ attól a téma, hogy minek szeretnél tanulni? Infrastruktúrával el lehet helyezkedni azért ma is szépen, de pl szerkezetépítőként, magasépítőként, hídépítőként kevésbé.

2013. jan. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!