Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel ÉS...

Pénzügy és számvitel ÉS gazdálkodási és menedzsment, mi az érvetek ellene, mellette? Véleményetek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgattam már utána, alumni menüpontokban érdekes módon a legtöbb beszámolót nyújtott személy galdálkodási és menedzsment végzett szakember volt. Meglátásom szerint a pénzügy és számvitel is van olyan jó szak, ha nem jobb.

Statisztikák után olvasva azt szűrtem le, hogy hasonló nettó fizetés fogadja a pályakezdő diplomásokat mind a két szak esetén. Néztem már tanterveket, stb. de kíváncsi vagyok arra, ti mit mondotok meglátásotok alapján vagy mik a tapasztalataitok?


Mi a véleményetek e két szakról? Napjainkban melyikkel lehet könnyebb elhelyezkedni?

Mik az igazán markáns eltérések, amelyekre fel tudnátok hívni a figyelmem? Mi az a tulajdonság, vagy képesség, s ismeret, amelyet jobban igényel az egyik szak a másiknál? Melyiket ajánlanátok kinek?



2013. jan. 23. 18:05
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

A pénzügy az kontrolling, audit, hihetetlenül száraz és unalmas. Viszont biztos az álláslehetőség.


A gazdálkodási meg nem nagyon nyújt semmilyen tudást, viszont jól hangzó valami, ami miatt jó eséllyel fel fognak béna, kezdő pozíciókba. (ahol robotolhatsz unalmas, archiválós, excel formázós, max. vlookup szintű tudást igénylő pozikban)

2013. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Gazdálkodás menedzsmentet végeztem. Semmit nem érek vele. Már évek óta a vagyonőri papírommal dolgozom. A számvitel és 1-2 nyelv magas fokú ismerete a tuti kombináció.
2013. jan. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

/Még a kérdést kiegészíteném azzal, hogy természetesen nem csupán BA diploma megszerzéséről lenne szó, hanem későbbiekben majd MA végzettséggel melyik értelmesebb diploma./

2013. jan. 23. 18:27
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Semmiféle különbség nincs a két szak között Masters tekintetében, ugyanis mindkettő gazdasági ág, tehát ugyanazokra a Masters képzésekre lehet velük jelentkezni.


Nehéz döntés sajnos, ami előtted áll, és hiába látok bele, hiába dolgozom benne, nem tudom egyértelműen megmondani, hogy melyikkel jársz jobban.

2013. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

tudom hogy későn írok mert már le kellett adni a jelentkezést, de bárhová is adtad le, nincs para, jól döntöttél ! az első két évben szinte ugyan azok a tantárgyak mindkét szakon, viszont egy kicsikét azért mégis más !! Mindenekelőtt a képességeivel minden jelentkezőnek tisztában kell lennie !



P-SZ: A matek pokolian nehéz, a szak van olyan kínlódós mint egy jog szerintem... legalábbis humán-reál viszonylatban értem :) aki ízig vérig humán beállítottságú annak kínszenvedés a szak, hacsak már az elején ki nem hullik. VISZONT !! A lehető legjobb választás hosszú távon ! Tovább fejleszted magad míg eljutsz a mérnökképesig akár, onnantól kezdve tiéd a világ !


G-M: Szeptemberbe kezdek ezen a szakon(: Van olyan jó, mint a P-SZ, de talán 1-2 fokkal könnyebb. Képességeimet ismerve nem vagyok valami nagy matematikus! ha penge lennék matekból, P-SZre mentem volna, de mivel nem vagyok az, nagyon jónak tartom :)


Lényeges eltérés igazából nem nagyon van a kettő között, max szakosodás szempontjából. Mindkét szakon van felesleges szakosodás, de olyan is amivel lehetetlen hogy ne találj munkát. 2 nyelv felsőfokú ismerete elengedhetetlen, ha azok megvannak akkor tuti nem maradsz munka nélkül :)

2013. márc. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok.. amit elírtam, az mérlegképes akart lenni, csak nagyon siettem x) de szerintem értették így is (:
2013. ápr. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző: matek terén nincs különbség a 2 szak között. 2 félév matek van, analízis és valószínűségszámítás, én azt mondom, nem könnyű, de az a nagy titka, hogy óráról órára kell készülni. Ezek a szakok nem a matek miatt nehezek, hanem sok a gyakorlatias tárgy (főleg psz-en), amikre nem lehet pár nap alatt felkészülni, csak folyamatos gyakorlással.

Angol tudás elengedhetetlen plusz még egy nyelv, végezz BCE-n vagy a PSZF-en, és nyert ügyed van. Hírnévben BCE, de minőségben PSZF a nyerő, elhelyezkedési esélyek egyenlőek.

2013. jún. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!