Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes manapság pszichológiát...

Érdemes manapság pszichológiát végezni, el lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 07:13
 1/3 anonim ***** válasza:

alapvetően nem érdemes, ez az egyik legkeresettebb szak volt hosszú éveken keresztül, csurig van a piac pszichológián végzettekkel.


szerintem csak akkor éri meg elvégezni, ha szeretnél valami mást tanulni utána, amihez kell.


pl én szeretnék kineziológus vagy családállító lenni. külföldön élünk, itt valami diploma nélkül, amivel lehet lelki terápiát folytatni, nem lehet ilyeneket sem végezni.


tehát ha ezekkel a dolgokkal szeretnék foglalkozni, el kéne végeznem a pszichológiát, aztán utána a 3 éves iskolát még. nagyon szeretném, de most nem fér bele időben. talán majd néhány év múlva

2013. jan. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a kineziológia is érdekel, a gyógypedagógia, az autizmus, alapjában véve olyansmi érdekkel, ahol emberekkel kell foglalkozni. Arra gondoltam, hogy elvégezném a pszichológiát ( bár oda bejutni nagyon nehéz, majd megjelölöm a gyógypedagógiát is )és közben vagy utánna olyansmit ami az autizmussal kapcsolatos. Úgy tudom hiány van ilyen szakemberekből.Szerinted?
2013. jan. 25. 09:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia

Ha az autizmus érdekel, inkább gyógypedre menj, azután tudsz azzal a diplomáddal az autizmus szakirányra jelentkezni és továbbképezni magad.


pszichológus hallgató

2013. jan. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!