Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen előnye és hátránya van...

Milyen előnye és hátránya van annak, hogyha egy olyan szakot választok, ami nem érdekel különösebben, de jó vagyok benne, és keresett is lenne? 18/L

Figyelt kérdés

tudom, hogy már rengeteg ilyen kérdés volt, hogy az álmomat kövessem e, vagy inkább a megélhetésre gondoljak, stb. de azért muszáj én is feltegyem, mert teljesen tanácstalan vagyok:(

kb a legjobb középiskolába járok, és matek faktra járok, jó is vagyok matekból, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy matekkal vagy műszaki dolgokkal foglalkozzak..

mostanában jöttem rá, hogy inkább humán oldal érdekel jobban, viszont a reál dolgokban jobb vagyok( hogy ez miért van így, nem tudom, és elég rossz:D )

szóval magamat leginkább egyik állásban sem tudom elképzelni, viszont az egyetemi éveket inkább tölteném egy jóhangulatú, felszabadult helyen, ami nem annyira komoly, mint mondjuk a műszaki egyetemen a gépész, építészkaron..

szívesen választanék turizmust is, csak annyi negatívat hallottam már róla, és a kommunikációs képességem sem a legjobb, elég félénk vagyok. Viszont szeretek segíteni időseken, és imádom a gyerekeket( ezért már az óvónő, tanítónő is felvetődött bennem).

ezeket figyelembe véve szerintetek hova menjek tovább? még egy hónapom van dönteni:(


és az tud leginkább fleidegesíteni, hogy a barátnőim mind az álmukat követik, nyugodt szívvel elmennek turizmusra, én meg itt őrlődök, nem merek arra menni, ami több élvezetet nyújtana számomra..

és attól félek, hogy nekik boldog munkájuk lesz, amiben jól érzik magukat, én pedig választok gy olyat, ami keresettebb, de nem szeretem:(

köszi a válaszokat előre is:)


2013. jan. 25. 20:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen olyan szakmát válassz amit szeretsz! De tényleg! Egy egész életen át nem tudnád akkor csinálni. Mert azért a pénz nem minden...
2013. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sokan esnek abba a hibába, hogy nem olyan szakra mennek, ami 100%-osan érdekli őket, és otthagyjam fél év, egy év után. Olyan szakra menj, ami érdekel. Hidd el, bárki bármit is mondd, nincs olyan végzettség, ami sz*rt sem ér, az elhelyezkedés csak rajtad fog múlni. Ha én pedagógusnak mennék, mellette nyelvet tanulnék, és külföldön helyezkednék el vele elit bébiszitterként. Szóval mindennel lehet valamit kezdeni, nem szabad a pénzt hajkurászni, mert sosem leszel elégedett, és az mindig piszkálni fogja a csőröd.
2013. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

otthagyjam = otthagyják

mondd = mond

2013. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a turizmus, menj oda, ha szereted a gyerekeket, legyél tanár vagy óvónő:) Abban nincs semmi hogy "jól megy a matek és ezért neked kötelező műszaki irányba menned".

Én is így voltam tavaly, közgáz szakközépbe jártam, szerettem a szakmai tárgyaimat, ilyen könyvelés meg ilyesmi, matekból és 4-5-ös voltam. Jött a felvételi, hogy mit is jelöljek meg. Kerestem a könyvben a pénzügy-számvitelt, a közgázt stb. És hirtelen jött valami, hogy b*sszus én nem is szeretem ezeket olyannyira, hogy egész életembe számolgassak meg könyvelgessek. Sokkal jobban érdekelt az irodalom és a töri. Így kötöttem ki igazgatásszervező szakon, ahol még némi hasznát is vettem a közgáznak mert volt statisztika tantárgyunk és a középiskolába tanultakat hasznosítottam az egyetemen is. Egyáltalán nem bántam meg hogy végülis ide jöttem. Nagyon szeretem!

Sok sikert! :)

2013. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És igazgatásszervezésre melyik egyetemre mentél?:) köszi a segítséget!:)
2013. jan. 26. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!