Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizika szakosok! (vagy aki...

Fizika szakosok! (vagy aki tudja a választ) : Milyen tárgyakat érdemes választani érettségire és kell-e/hasznos-e emeltet tenni valamelyikből? Ha matek-fizikát választok, beleszámít-e az emelt szintű angol eredménye, vagy a nyelvvizsga, ha duplázok?

Figyelt kérdés
+ Milyen OKJ-s szakmákért adnak plusz pontot bme vagy elte fizikán?
2010. febr. 8. 02:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen kell letenni az emeltszintű érettségit, de hasznosnak hasznos:)ha van rá lehetőséged, hogy felkészülj rá akkor hajrá!egyébként ha mindenképpen ragaszkodsz az emeltszinthez elég egyből letenni, mert tudod "aki sokat fog keveset markol..." a nyelvizsgádat, amit az emelt angolért kapsz beleszámolják.:)Az a másik kettő érettségitől függ, hogy nyelvvizsgaként v felvételi tárgyként.Sok sikert!
2010. febr. 8. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Abszolút igaz:) A matek emelttől félek is, de ezek szerint közép szinten is elég a 2 tárgy.. /Még van időm dönteni, csak jövőre érettségizem./
2010. febr. 8. 03:46
 3/9 anonim ***** válasza:
akkor van időd felkészülni az emeltre, ha esetleg bevállalod, de a reál szakokon, főleg a fizikán nem húzos a ponthatár:)
2010. febr. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bár szerintem az első válaszoló is így értette, de azért h világosabb legyen:

Ha angolból csinálsz emeltet, és 60% fölé sikerül, akkor középfokú nyelvvizsgát kapsz érte, amiért kapsz 35 pontot. De 40 pontot nem kapsz az emeltért, mert nem felvételi tárgy. Ha emellett még csinálsz angol nyelvvizsgát, természetesen az sem számít. Tehát vagy angol nyelvvizsga, vagy emelt angol 60% fölé:)

2010. febr. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért 2009-ben több mint 443 pont volt a bme fizikán a felvettek átlaga, amihez min 91%os érettségi kellene emelt szinten is..


Köszi a segítséget! :) Kb kitaláltam hogy lesz: fizikából vagy matekból emeltezek, angolból pedig nyelvvizsga, mert most kb középfokon vagyok, jövőre megpróbálnám a felső fokot és akkor +75 helyett megkapnám a +80at, mondjuk nem tudom 5 ponton, lehet nem sok múlik

Esetleg nem tudjátok, mennyire kell kémia tudás fizika szakra?

2010. febr. 8. 21:59
 6/9 anonim ***** válasza:
BME-n nem tudom, de ELTE-n kell felvenni kémiát, csak 1 tárgyat:)de az nehéz
2010. febr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi:) ezen végül is ráérek agyalni ha már felvettek. :D BME-t jelölöm elsőként mert úgy hallottam, hogy jobb ott a felszerelés/berendezések, de az ELTE is nagyon jó lenne.
2010. febr. 10. 01:15
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a BME-n vagyok másodéves, annó én úgy csináltam, hogy csak fizikából emelteztem, ehhez jött még egy nyelvvizsga, így 75 plusz pontom volt. Ha az emelt fizikát jól megírod (mondjuk 85 % fölött), akkor nem kell aggódnod a felvétellel.

Amúgy itt a BME-n is van kémia, első félévben előadás, másodikban labor. Ha semmit nem tudsz kémiából az se baj, bejársz az előadásra ott megtanítják. Ha a középiskolás anyagot nagyjából tudod akkor annyi előnyöd van, hogy nem kell bejárnod órákra. Én konkrétan egy vagy kettő előadáson voltam benn, vizsga előtt pár napot tanultam rá, így is simán meglett. Szóval kémia miatt ne aggódj.

2010. márc. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi :) én konkrétan matek emeltre gondoltam, viszont arról meg mondják h nehéz főleg az októberi.. nem tudom igaz-e. kémia nem az erősségem, de annak örülök h megtanítják ott és nem kell alap tudással menni.. :)
2010. ápr. 12. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!