Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha pszihológus akarok lenni...

Ha pszihológus akarok lenni akkor ahhoz milyen tantárgyakból kell érettségiznem ill. miből kell pontot tovább vinnem?

Figyelt kérdés
Miből kell jónak lennem ehhez? Illetve a másik kérdésem hogy mi a különbség a pszihológus és a gyógypedagógus(lelki) között?
2009. szept. 1. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbi vizsgák közül KETTŐT kell választani:



Biológia közép vagy emeltszintű érettségi



vagy



idegen nyelv közép vagy emeltszintű érettségi



vagy



történelem közép vagy emeltszintű érettségi



vagy



magyar közép vagy emeltszintű érettségi



vagy



matematika közép vagy emeltszintű érettségi

2009. szept. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészíttés:


Az egyikből szükséges lehet emelt szintű érettségi, valamint egy nyelvvizsga is pluszpontokat ér (középfokú vagy felsőfokú). Csinálsz egy emeltszintű érettségit és egy középfokú nyelvvizsgát, úgy jó. Törekedj a magas százalékra! Emeltszintű érettséginél minimum 70%, mert 40 pluszpontot kapsz, tehát ha csinálsz egy 70%-kosat, akkor 10 pluszpontod lesz. 70+40=110. Ha megírod 100%-kosra akkor: 100+40=140.

2009. szept. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval akkor emelt színtűt muszáj hozzá? Mert ugye közép igyis úgyis lesz töriből magyarból matekból meg nyelvből mivel az kötelező. De én úgy gondoltam hogy nem emeltezek semmiből :S Előrehozott érettségim 2 nyelvből is van (most vagyok 12.es, tavaly csináltam az előrehozottakat), egyik 84 másik 92% lett. Plusz van egy középfokó nyelvvizsgám. Szóval emeltet csak ajánlatos csinálni pluszpont miatt vagy kötelező mert anélkül nem vesznek fel?
2009. szept. 1. 18:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Jah, és főleg tapasztalat érdekelne, hogy nehéz-e az egyetem? Mármint ez a kar? És mennyire nehéz elhelyezkdeni egy ilyen diplomával a kezemben? És ez osztott vagy osztatlan képzésű?
2009. szept. 1. 18:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Pszichológushallgató vagyok, harmadéves.

Először is a felvételiről: ha van egy nyelvi érettségid 92%, meg mondjuk leteszed a törit is 92-re, az 184 pont. Ha ezt duplázod, az 368 pont, ehhez jön a 35 a nyelvvizsgára-->403 pont, ami kevés, mert a ponthatár 450 felett vagy akörül szokott lenni. Emelt szint nélkül esélytelen bejutni.


A szakról: én gimiben mindenből kitűnő voltam, 2 nyelvvizsgám volt, max ponttal jutottam be, de igencsak megszenvedtem az első évet. Most már szeretem és tudom is, hogy merre tovább, remélhetőleg. Szóval elég nehéz, és fura, hogy nem olyasmit és nem úgy kell tanulni, mint addig.


Szerintem ha az ember jól választ szakirányt, nyelvtudása is van, ill. tudja, mit akar, akkor egy nagyon értékes diplomája lehet.


Ja és osztott a képzés sajna, BA + MA. A BA szép dísz lesz a falon MA nélkül :).

2009. szept. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2009. szept. 1. 19:05
 7/8 anonim ***** válasza:

gyógypedagógus sérült gyerekekkel foglalkozik (siket, látássérült, értelmifogyatékos) míg a pszichológus lelki problémákat gyógyít (pl. depresszió, életvezetési nehézségek, gyerekkori hiperaktivitás, szorongás, fóbiák, pánikbetegség stb.)

csak hogy tudd már, hova akarsz jelentkezni.:)

2009. szept. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyógypedagógus lelki amiről te beszélsz az a pszichopedagógia, aminek semmi ,de semmi értelme nincsen. Soha sehol nem alkalmaznak ,majd vele. Tehát vagy csináld a gyógypedet meg a pszichot egymás mellett úgy nagy esélyed van arra ,hogy magas szinten elhelyezkedj. Én is így csináltam , majd beledöglöttem, de összejött és azonnal kaptam munkát, nem is rossz fizuért.
2009. szept. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!