Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pályaválasztás előtt! Melyikre...

Pályaválasztás előtt! Melyikre érdemes menni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nekem jövőre érettségi, de már most szeretném kikérdezni a véleményeteket, hogy melyik szakra érdemes, diploma után melyikkel tudok a legjobban boldogulni, és melyik fizet a legjobban(sajnos manapság ezt is számításba kell venni,bár tudom ha jó/legjobb vagy abban amit csinálsz, az mindig sokat hoz)


Mivel, hogy jó vagyok rajzból meg matekból, így elsőre építész, közgazdász vagy ipari-formatervező jönne szóba.


A közgazdásszal az a baj, hogy rengeteg van, viszont ezen a téren mindig kell ember.

Építésszel meg az a gond, hogy az építőipar szinte romokban van, és a képzés akár 8-10 évbe is telhet, azonban ez nem lenne probléma. Viszont ami mellette áll, hogy nagyon letudnak nyűgözni az épületek, és nagyon szeretek épületeket, főleg felhőkarcolókat tervezni, és szerintem is lennék benne rossz, egy építésznek nagyon tetszettek a munkáim. És még ami mellette áll, hogy Ázsiából származom, így az a lehetőség is fenn áll, hogy vissza megyek a magyar diplomával, és ott keresek munkát.


A harmadik az ipari-formatervező. Az épületek mellett nagyon szeretek telefonokat és egyéb tech dolgokat rajzolni.



2013. jan. 28. 19:52
 1/2 A kérdező kommentje:
A gazdaság is nagyon érdekel, mindig követem gazdasági híreket, cégek negyedéves jelentéseit, részvényeit ezért jött szóba a közgazdász.
2013. jan. 28. 20:18
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én a BME Építészmérnöki karára járok és a tapasztalatom az, hogy itt leginkább szorgalomra és kitartásra van szükség. Matekból és fizikából kell érettségizni, az egyikből emelt szinten +rajz alkalmassági vizsga van, amin ha jársz előkészítőre és egyébként is jól rajzolsz simán átmész. Az egyetemen a feladatok nem nehezek, hanem inkább időigényesek, itt nem lehet 8-10 órákat aludni és néha akár egész éjszakát is át kell rajzolni (körzővel, vonalzóval). Ha ezt szeretnéd, akkor ősszel már érdeklődni kell az alkalmassági vizsga előkészítőkről, mert októberben indulnak. Általában azért 6-7 év alatt elvégzik az emberek.
2013. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!