Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE - BGGYK - hallássérültek...

ELTE - BGGYK - hallássérültek pedagógiája Jár valaki ide? Csak az ELTE-n van? A gyógypedről lehet szakosodni? Van államin is? Nehéz bekerülni a mesterképzésre? Jelnyelvet meg kell tanulni? És elég, ha ott tanulom meg, nem kell hozzá alap?

Figyelt kérdés

2013. jan. 29. 19:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
és az is érdekelne, hogy milyen tárgyak vannak.
2013. jan. 29. 19:57
 2/11 anonim ***** válasza:

szia, engem is érdekelne a válasz, mert én is oda készülök :)

amúgy a felvi.hu-n elég sokmindent találsz róla

[link]

2013. jan. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
igen, olvastam, ennél kicsit több érdekelne :D de köszi :)
2013. jan. 29. 21:14
 4/11 anonim ***** válasza:
a jelnyelvet majd ott elintézed, a mesterképzés meg marha messze van, előbb ezt végezd el. Máshol asszem nincs is. Menj el az Ecserire és kérdezd meg személyesen.
2013. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Annyira örülök h ilyen sokan akarnak velünk hallássérültekkel foglalkozni :) Tudjátok nagyon sokan elitélnek pedig mi is ugyanolyan értékű emberek vagyunk mint ti hallók.

És ez olyan szomorú :(

2013. febr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

kedves előző válaszoló! tudod, néha (sajnos elég sokszor) az emberi butaság határtalan tud lenni. azok pedig, akik elítélik a hallássérülteket, látássérülteket, vagy bárkit akinek az életben ilyen nehézségei vannak, azok az emberek még arra se méltóak hogy foglalkozzunk velük. úgyhogy neked sem kell törődnöd velük.

és teljesen igazad van abban, hogy minden ember ugyanolyan értékű, én mindig is tiszteltem azokat, akiknek ilyen nehézségek mellett sikerül boldog életet élniük. és szerintem ezzel nem is vagyok egyedül. :)

2013. febr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

kedves utolsó!

igen tudom tapasztaltam.

igen igen sok ilyen ismerősöm van és teljesen boldogok és olyan jó látni őket :)

nehéz igy élni de mégis boldogok :)

2013. febr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

szia, én most fogok arra szakosodni (ha összejön), most első éves vagyok. Alkalmassági vizsgán kell átmenni, h arra szakosodhass. Ehhez kapcsolódó OKJ lehet a gyógypedagógus asszisztens, aminek keretében, gondolom foglalkozhatsz hallássérültekkel is, valamint láttam jelnyelv tolmácsot is. Bár ez már nem kapcsolódik a gyógypedagógiához. Van államin is, tavaly 390 körül volt a ponthatár. mesterképzésre néztem, hogy nagyon kevesen jelentkeznek (csak 2 szak van ott: Gyógypedagógiai terápia (nappali és levelező tagozaton)

 Fogyatékos személyek társadalmi integrációja (nappali tagozaton) ) úgyhogy nem hisze, hogy oda nehéz bekerülni. Jelnyelv érdekes, de csak választható tantárgy... nem is értem, mert természetesen az kell a munkához. Nagyon sokan akarnak rá jelentkezni és nagyon kevés a hely a jelnyelvi kurzusra, nekem sem sikerült idén felvennem :( És nem, nem kell hozzá alap :)

2013. febr. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szia, azt esetleg meg tudnád mondani hogy az alkalmassági vizsgába mit tartozik bele?
2013. febr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm minden eddigi válaszolónak! : )
2013. febr. 12. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!