Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez az elképzelés így működne?...

Ez az elképzelés így működne? ( munka, többi lent)

Figyelt kérdés
Úgy terveztem, hogy most vagyok 16 éves, és elmennék valahova dolgozni diákmunkásnak( már ha év közben is vesznek fel diákokat nem csak nyáron, az a baj hogy nem vagyok ilyen témában nagyon tájékozott), azzal megpróbálnám megkeresni a jogosítvány és a nyelvvizsga árát, meg még egy okj-s tanfolyam árát( és itt lenne egy kérdésem, hogy a fodrász tanfolyamot, vagy kozmetikus, vagy műkörmöst el lehet e kezdeni 18 alatt, és elég ha a vizsgára betöltöm a 18-at, vagy ez nem így megy, mert úgy olvastam hogy csak általános iskolát kell hozzá végezni, meg van ahol olvastam ilyet, hogy elég ha a vizsgára vagyok 18), és mire ez a 3 megvan, vagy legalább kettő, ahogy sikerül, leérettségizek ( mert amúgy egy nagyon jó gimnáziumba járok, csak a szakmával szeretném magam bebiztosítani, ha az egyetem mégsem jönne össze anyagi okok miatt, vagy addig még bármi lehet). Szóval 18 évesen érettségivel, meg egy szakmával a kezemben lennék, meg talán nyelvvizsgával és jogsival. Ez így működne vagy ne nagyon éljem bele magam? Azzal nem lenne baj, hogy megcsináljam, mert ha a tanfolyamokra lehetőségem van hogy 18. év alatt megcsináljam, akkor meg is csinálom, meg szüleim is támogatnak benne. A fodrász szakmával meg saját kis szépségszalont nyitnék nővéremmel, amire gyűjtenék pénzt és szüleim is segítenének, vagy továbbtanulnék egyetemre, ha ez így sikerül akkor ez a két lehetőségem van.Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!:)) 16/L

2013. febr. 4. 09:40
 1/4 anonim válasza:
Kozmetikus és műkörmös képzésre csak akkor jelentkezhetsz ha van érettségid. A kozmetikus suli 2 év, nappali van csak és gyakorlatra is kell járni. A fodrászhoz nem kell, de akkor át kellene iratkoznod fodrász szakiskolába. Szinte az összes okj-s képzés előfeltétele az érettségi.
2013. febr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ahhoz hogy fodrász legyek például, mert ahhoz nem kell 18-nak lenni, miért kell átiratkozni? Gimnázium mellett nem lehet egy okj-s képzést megcsinálni?
2013. febr. 4. 11:05
 3/4 anonim válasza:
Mert mindkét képzés nappali és nem tudsz egyszerre 2 helyen lenni.
2013. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A fodrász az szombatonként van, ahogy olvastam, nem hétköznap, az lehetséges, vagy akkor az ahol néztem nem jó?
2013. febr. 4. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!