Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek, ha nagy leszek?...

Mi legyek, ha nagy leszek? (többi lent)

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, és még nem igazán tudom, mivel szeretnék foglalkozni, ha felnövök. Most gimnáziumba járok, 11-es vagyok. Tavaly kellett választani fakultációt, én a földrajzot és a biológiát választottam. Egyrészt mert muszáj volt, másrészt meg valamennyire érdekelnek is.

Szóval ott tart a dolog, hogy ebből a két tárgyból járok faktra, de még nem tudom, hova tudnék menni továbbtanulni, azt meg főleg nem, hogy mi legyek, ha felnövök.

Apukámnak mindenféle elektronikai eszközökkel foglalkozó cége van. Szinte bármilyen készüléket javítanak, fejlesztenek. (mikró, rádió, tv, számítógép, hangszóró, masszázsgépek... szóval szinte minden)

Helyzet az, hogy az elektronikai eszközök engem is érdekelnek, és ilyesmikkel is szívesen foglalkoznék. (akár idővel átvehetném a céget is...)

Viszont az a problémám, hogy általában minden foglalkozáshoz valami tantárgyat kötnek. Ez esetben például szerintem a matek és a fizika. Ezek viszont nekem nem mennek annyira jól. Később viszont, ha ilyen elektronikai kütyükkel foglalkoznék, akkor nem is nagyon kéne végülis az elméleti tudás. Jó nyilván valamilyen szinten persze, hogy kell, de teszem azt egy laptop szétszedése-javítása közben nem fogom alkalmazni a koszinusz tételt, meg a v=s/t-t sem :D

Tehát hova tudnék tovább tanulni ilyesmi tervekkel?


Elnézést, hogy ilyen sokat írtam, remélem mindenki érti, mi a problémám. Ha nem, nyugodtan lehet kérdezni.



2013. jan. 27. 18:59
 1/2 anonim válasza:
egyébként egy laptop szétszedéséhez, vagy valami ilyesmikhez az informatika is jó
2013. jan. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sztem infóhoz nem minden esetben kell fizika.Matek már talán inkább de az informatikai ismereteid legyenek meg.Az a lényeg.


Szóval,a tantárgyak amik szóba jöhetnek:Infó,Földrajz,Biosz?Más van még?Hátha az alapján is adhatunk tippet.

2013. jan. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!