Lehetek-e magántanuló?

Figyelt kérdés

Szerintetek engedélyezik hogy magántanuló legyek?

Most 10. osztályba járok. Egyszer, 5-6. osztályban már voltam magántanuló, tudom, mivel jár. Az indokok most is ugyanazok, mint 5 éve: rengeteget vagyok beteg, nagyon gyenge az immunrendszerem, és súlyproblémával is küzdök (Ne azt gondoljátok, hogy 10 kiló feleslegről van szó. A súlyom háromszorosa egy korombeli lánynak.), ami miatt rendszeresen csúfolnak. Még az osztályba se tudtam beilleszkedni, nincs senki, aki elfogad.

Magával a tanulással nincs gondom, tavaly is kitűnő lettem, és úgy érzem, hogy ismét meg tudnék birkózni az otthoni tanulással. Szerintetek engedélyezik ezt az iskolámban?



2013. febr. 4. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:

"Magántanuló bárki lehet – ez törvényben rögzített jog. [...] Erre általában a sajátos nevelési igényű, beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézségekkel küzdő tanulók esetében kerül sor, de a súlyos beteg közép- és általános iskolások is rendszerint otthon tanulnak.


Ki kérvényezheti a magántanulói státuszt?

Aki szakvélemény alapján lesz magántanuló, annak a státuszáról szakértői bizottság, nevelési tanácsadó vagy orvos dönt, aki viszont a törvényben rögzített jogával élve szeretne magántanuló lenni, annak először a szüleivel kell erről megállapodnia, az iskolája igazgatójánál ugyanis ők kezdeményezhetik a státuszváltoztatást.

Az intézményvezető nem azonnal és nem is egyedül dönt a kérdésben, először szakvéleményt kér a lakóhely szerint illetékes gyermekjóléti szolgálattól arról, hogy negatív következményekkel járhat-e, ha a diák többet nem jár iskolába. Amennyiben akár a gyermekjóléti szolgálat, akár a gyámhatóság, akár maga az igazgató úgy értékeli a helyzetet, hogy ennek a veszélye fennáll, a lakóhely szerint illetékes jegyző dönt."


De ha már voltál magántanuló, akkor tudhatnád, hogy mi kell ahhoz, hogy engedélyezzék, nem?


(Amúgy nem te vagy az, aki tegnap szintén megkérdezte ezt, csak a kémia tudására hagyatkozva?)

2013. febr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Csak ma regisztráltam, szóval a tegnapi kérdező nem lehetek én. :)

Ötödik osztályban pszihológus javasolta hogy otthon tanuljak, és ezt elmondta a szüleimnek is, akik beleegyeztek. 10 évesen nem kérdeztem, és nem is akartam tudni a magántanulóvá válás feltételeit, így csak a következményeit ismerem, az előnyeit és a hátrányait egyaránt. Ezért is érdekel, hogy pszihológusi javaslat nélkül is tanulhatok-e otthon.

2013. febr. 4. 22:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a betegség miatt vagyok 3. éve magántanuló. Ilyenkor az van, hogy az igazgatóhoz kell először fordulni, majd a város jegyzőjéhez, és nekik az engedélye kell hozzá. Ha betegség miatt, azt az orvosodnak kell igazolnia az iskola felé. Majd eldöntik, hogy engedélyezik-e, vagy sem. Ha elfogadják a kérésed, kiállítanak egy papírt (vagy az iskola, vagy a nevelési tanácsadó) róla, hogy ettől a naptól eddig magántanuló vagy. Viszont ezt augusztus végéig kell kérni, és akkor a következő évet kezdheted így, év közben csak ha olyan kivételes esetről van szó, engedik meg.

De abból, amit leírtál, szerintem engedni fogják.

2013. febr. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak :) Remélem hogy engedik év közben is, az önbizalmam már most is a béka feneke alatt van a sok beszólástól. :S
2013. febr. 4. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!