Ha idegenvezető akkarok lenni, ahoz milyen főiskola ajánlott, hány nyelv?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is!! :))))

2013. febr. 4. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Ha engem kérdezel, akkor én azt mondom, hogy simán csak menj el egy idegenvezető OKJ-re, mert egyetemen konkrétan ilyet nem lehet tanulni, csak turizmus-vendéglátás van, de ugye jelen helyzetben az nem túl ajánlott szak sajnos :/ Hány nyelv az tulajdonképpen tőled függ. Amit mindenképpen nagyon ajánlok az a német és az angol (ebben a sorrendben). Rengeteg a német turista, mindenképpen jól jársz vele, az angolt meg ugye nem kell ecsetelnem, hogy miért :) célszerű horvátul megtanulni, mert sokan jönnek át Horvátországból körül nézni Dél-Magyarországon, de nyáron Budapesten is találkoztam horvát turista csoporttal (legalább is azt hiszem, hogy horvátok voltak :D). Még nyelv a francia és az olasz. Dolgoztam turisztikai helyen és mindkét nemzetiségből elég szép számban jöttek.


Szerintem célszerű lenne elmenned nyelvi szakra, mondjuk germanisztikára és mellette elvégezni estin vagy levelezőn egy idegenvezető OKJ-t. Vegyél fel valamilyen másik idegen nyelvet még pluszban, avagy vegyél fel minort :) én ezt tudom ajánlani. Jól megtanulsz 2 nyelvet, amiket akár még taníthatsz is mondjuk magánban. Én így csinálnám, de személye válogatja. Mindenesetre szerintem ezzel így nem nyúlnál mellé :)

2013. febr. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségede, sokban segytettél! :)))
2013. febr. 5. 05:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Ezek után, milyen könnyű állást találni? :)
2013. febr. 6. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!