Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógus szak mennyire...

Rokkoskati kérdése:

Gyógypedagógus szak mennyire nehéz az ELTE-n? Most felvételizek, és szeretnék minél több infot a szakról. Például, hogy el lehet -e vele helyezkedni? Az alapdiploma uán milyen lehetőségek vannak a továbbtanulásra, megéri -e anyagilag szerintetek?

Figyelt kérdés
Előre is köszi, ha valaki válaszol.
2013. febr. 6. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én elsőéves vagyok a szakon, az első félév nagyon jó volt :) Az első év alapozó képzés, 1. év után lehet szakirányokat választani (pszichopedagógia, autizmus spektrumzavar, látássérültek pedagógiája, hallássérültek pedagógiája, tanulásban akadályozottak pedagógiája, értelmileg akadályozottak pedagógiája, mozgássérültek pedagógiája, logopédia) 2 szakirányt. A hallássérültem és a logopédián át kell menni egy alkalmassági vizsgán, hogy bekerülhess, a többin nincs ilyen. Én úgy jöttem ide, hogy logopédia és pszichopedgógia lesz nekem, most ott tartok, hogy hallás és autizmus :D megyünk első félévben intézménylátogatásokra, azok nagyon sokat segítenek a választásban, én azok alapján változtattam meg a döntésem. Az órák nagyon érdekesek, számonkérés nekünk egyedül anatómiából és pszichológiából volt a félév során, anatómiából 3 zh, és utána vizsgaidőszakban egy nagy zh az egész féléves agyagból ugye. Pszichológiából egy fogalom zh a félév végén, utána vizsga. Többi tárgyból nem volt év közben számonkérés, csak a vizsgaidőszakban. Vannak tárgyak amiknek a jegyét egy online vizsga adja. (Otthon ülsz a gép előtt, és kérdésekre kiválasztod a helyes választ, persze ezt mi csoportosan csináltuk, minden segédeszközzel :D időre megy, nem annyira könnyű mint hallatszik, de azért lényegesen könnyebb mint a vizsgák.) A többi tárgyból a vizsgaidőszakban vizsgázol, vannak könnyűek és nehezek is... nekem idén 4 vizsgám volt, pszichológia, pedagógia, szociológia, gyógypedagógia. Pedagógiából a tanárnő nagyon nagyon sok mindenkit megbuktatott, volt aki 3-4x ment pótvizsgázni... én is megbuktam először, aztán 4-es lett az UV-m. A pszichológia, szociológia könnyű volt, persze kellett azért tanulni. Gyógypedagógia az nehéz volt, én vizsga előtti nap SEMMIT nem aludtam, egész éjjel tanultam, meg előtte is napokig elég intenzíven... minden tárgyam 4-es 5-ös lett, és mondom, év közben nem szakadtam meg a tanulástól, gimiben sokkal többet kellett tanulni... viszont vizsgaidőszakban azért van 2-3 intenzív tanulós heted, de karácsonytól van 2 hónap szünet, ma kezdődött a suli :D szóval nekem nagyon tetszik. elhelyezkedni el lehet vele, autizmus szakirány tavaly indult, most még nagyon új, várhatóan nagy érdeklődés lesz iránta. Viszont nem lehet vele sokat keresni. (Külföldön biztos lehet :D) Logopédiával maszekba talán. Alapdiploma után pont ma néztem, van egy csomó továbbképzés ezek:

 Adaptált testkultúra és sport

 Autizmus spektrumzavarok pedagógiája

 Foglalkozási rehabilitációs szaktanácsadás

 Gyermekjátékdráma

 Gyógypedagógia alapképzési szak egyes szakirányai (értelmileg akadályozottak pedagógiája, szomatopedagógia)

 Gyógypedagógus szakvizsga

 Gyógypedagógiai rehabilitációs konzultáció

 Integrációs fogadó pedagógus

 Látássérült személyek elemi rehabilitációja

 Óvodás és kisiskolás gyermekek nyelv‐ és beszédfejlesztése

 Rehabilitációs úszásoktatás

 Súlyosan és halmozottan fogyatékos emberek gyógypedagógiája

 Zeneterapeuta

Aztán ugye van mester képzés, az 2 szakirány:

 Gyógypedagógiai terápia (nappali és levelező tagozaton)

 Fogyatékos személyek társadalmi integrációja (nappali tagozaton)

Van doktori fokozat is, annak még nem néztem utána :D

Anyagilag megéri azt arra érted, hogy ha fizetősre jönnél? Én fizetősön vagyok, és nekem megéri :D Remélem tudtam segíteni, ha bármi más kérdésed lenne szívesen válaszolok, ha tudok :)

2013. febr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még további szakképzések:

Akkreditált pedagógus továbbképzések

 Sindelar‐Zsoldos program 1., 2.

 Waldorf‐pedagógiai alapismeretek

 Logopédiai diagnosztika

 Személyiségfejlesztés zeneterápiával

 A matematika tanulás zavarai

 Komplex képzés a pedagógiai szakszolgálatoknál


Pont most gondolkodtam rajta, hogy waldorf pedagógus továbbképzésre mennék a suli után, ugye azok fizetős sulik, jobbak a körülmények, tetszik a felfogás, stb.

2013. febr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
huh, köszi, ez a válasz nekem is sokat segített :))
2013. márc. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne a téma, hány féléves a szak?
2014. ápr. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!