Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Akinek volt már foghúzása,...

Akinek volt már foghúzása, elmeséli minél részletesebben, hogy hogyan történt és hogyan élte meg?

Figyelt kérdés
köszi előre is
2012. okt. 20. 00:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is a fogfájás ezerszer rosszabb mint a foghúzás.Én több fogamat is húzattam már ki,gyerekkoromban és felnőtt koromban is.Annyi történik hogy bemész az orvos megkérdezi hogy mi a gond te elmondod melyik fogad fáj aztán vagy kihúzza vagy gyökér kezeli.Amennyiben a húzás mellett dönt

ad egy injekciót az ínybe ahol a fájós fogad van majd kiküld kb 10 percre hogy elzsibbadjon a szád,aztán behív

majd megfogja a fogóval és elkezdi kihúzni a fogad először csak lazítja oldalra körbe aztán húzza,de nem fogod érezni a fájdalmat.Igazából ha húzásra kerül a sor jobb a férfi doki,mert a női dokinak nehezebb kihúzni és azt te is megszenveded.

2012. okt. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Még azt kifelejtettem hogy amikor már kint van a fogad,betesz egy vattát arra kell ráharapni és bent tartani azt nem tudom meddig de úgy kb 10-20 percig,és utána tilos öblögetni mert nehezebben gyógyul az ínyed és a fogkefével se bántsd ott 2 napig.
2012. okt. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem fáj mert érzéstelenítik. Húzás után tejterméket és rizset sem szabad enni nehogy bele menjen a sebbe. Tejterméket azért mert gátolja a seb gyógyulását.
2012. okt. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
röviden: bemész x foggal, kijössz x-1 foggal. hosszabban: fáj? nem. utána fáj, miután kimegy az injekció hatása? nekem egy másodpercig sem. utólag rájössz, hogy tök felesleges volt félni? igen.
2012. okt. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem még ki nem nőtt bölcsességfogamat műtötték ki, szabályosan rettegtem előtte, alig bírtam aludni, rosszul voltam, ha belegondoltam az egészbe. Mikor megkaptam az érzéstelenítőt, szabályosan remegtem. De utána olyan gyorsan történt minden, nem volt időm közben gondolkodni. Egyáltalán nem volt már ijesztő, ahogy a doki cserélgette az eszközöket, szikét, emelőt, valahogy olyan nyugis volt már az egész. Picit furcsa érzés, de egyáltalán nem fáj, érzed, hogy matat, kapargat, néha egy kis feszítés, de semmi durva. Aztán amikor jött a végső mozdulat, azt onnan tudtam, hogy az asszisztens megfogta a fejemet, és erősen tartotta. Nem is tudatosult benne, hogy kint van a fog, a doki mondta csak, hogy túl vagyok rajta. Szerintem a foghúzás semmi, ennél durvább dolgokat is képes produkálni egy fog. Mondjuk, ha gyulladt szövet marad benne gyökérkezelés után, stb. Sose legyen nagyobb bajunk egy kihúzandó fognál.
2012. okt. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!