Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szakon tényleg...

Pszichológia szakon tényleg orvosi szinten tanulnak anatómiát?

Figyelt kérdés
2013. febr. 6. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

Igen. Több egyetemi pszichológiai könyvet kiolvastam(sok köztük 1000 oldalas), mindegyik kőkemény biológia volt.

Még ha nem is orvosi szinten..de azért elég kemény. A pszichológusommal beszélgettünk erről, ő a középiskolában biológia tagozatra járt, és mondta is, hogy hatalmas előny volt ez számára.

2013. febr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És a többi tárgy? Az élettan is olyan durva, mint az orvosin?
2013. febr. 6. 15:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Maximum a neuroanatómiát. Nyilván a pszichológusoknak nem kell megtanulni az összes csontot, izmot, ízületet srb-t.
2013. febr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
SOKKAL, sokkal kevesebbet kell nekik tanulni mindenből. Eleve a neuróanatómiának is csak bizonyos részeit tanulják, az orvosi szintet meg sem közelíti. Erre meg csak annyit mondok, hogy pszichológián lehet előny a biosz tagozat, de egy orvosi egyetemen semmire nem megy vele az ember. Nyilván a pszichológus nem is doktor, ez meg mindent elmond :)
2013. febr. 7. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Miért nem megy semmi a biosz tagozatos gimivel az ember az orvosin? o.O
2013. febr. 7. 14:46
 6/12 A kérdező kommentje:
semmire*
2013. febr. 7. 14:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Sokkal kevesebbet tanulunk, ez tény, de egyeteme válogatja, hogy mennyire nehéz. Hallottam olyat, hogy valahol tesztes, karikázós vizsga van belőle (nem tudom, ez igaz-e), és ennyi, máshol viszont elég komolyan veszik. A Pázmányon pl. a SOTE egyik tanára tartja, el lehet képzelni a szintet, a vizsga is nagyon komoly anatómiából és neuroanatómiából is.


Biosszal azért nem mész sokra, mert emelt szinten is sok mindent leegyszerűsítve tanítanak, aztán egyetemen megtanulod, hogy vannak azok a dolgok igazából.

2013. febr. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
de azért csak jelent valami előnyt, hogy már hallott az ember egyet s mást azokról a dolgokról, nem? Még ha sokkal alacsonyabb szinten is...
2013. febr. 8. 01:41
 9/12 anonim ***** válasza:
Persze, mindenképpen.
2013. febr. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a pszichológia önmagában egy bájos tudomány, valóban kevesebb az anatómia, de minek is kéne tudni minden izmot? És tényleg egyeteme válogatja!
2013. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!