Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi egyetem vagy pszichológ...

Orvosi egyetem vagy pszichológia? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

10-es vagyok, most kell eldöntenem, hogy milyen faktot veszek fel. Pont abban az évben vezetik be a kötelező két emelt szintű érettségit orvosira, amelyikben én is érettségizni fogok. Pszichológiára csak egy emelt kell. Minden vágyam, hogy orvos legyek.

Biológia tagozatra járok, abból nagyon jó emelt szintűt tudnék majd írni. Az a gondom, hogy a választottam fizika lenne, de az nem nagyon megy. Ha akarom, meg tudom csinálni olyanra, hogy elég legyen ahhoz, hogy felvegyenek. De szörnyen lusta vagyok. Nem szívesen tanulom a fizikát, ráadásul mindig elszámolom a feladatokat, figyelmetlen vagyok. Ezen kívűl, az orvosi nagyon hosszú idő, nagyon keményen is kell tanulni, de mint említettem, hihetetlen lusta vagyok. Az is elszomorít, hogy midnenkitől azt hallom, tanulás nélkül bekerül orvosi egyetemre, ahol meg megszakad a tanulásban. Én már most, középiskolában alig bírok tnaulni. Mi lenne ott velem?

Ha nem vennék fel semmit faktnak, megcsinálnám a biológiát, plusz lenne egy nagyon jó nyelvem vagy törim/magyarom. Ezzal bekerülhetnék pszichológiára. Sokkal könnyebb is lenne az életem, legalábbis tanulás szempontjából. Melyiket válasszam?


2011. dec. 7. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:

"De szörnyen lusta vagyok." --> ennél a mondatodnál megállva már azt mondanám, hogy ne menj orvosira.

Baromian iszonyatosan hihetetlenül sokat kell tanulniuk... :S Szinte éjjel-nappal, szó szerint :S Van egy közeli jó ismerősöm, aki gimiben éltanuló volt, végig kitűnő, érettségije is kitűnő, rengeteg versenyen részt vett, nyelveket beszél, mondhatni egy zseni, baromi okos... De az orvosi azért még neki sem megy kisujjból, iszonyat sokat kell tanulnia, se buli, se nők, semmi, csak a tanulás... :S

Szóval ha lusta típus vagy, semmiképp sem ajánlanám, én is ilyen típus vagyok, nekem se menne. Ugyan nem vagyok hülyegyerek, sőt, de azt tudom, hogy egy orvosit nem tudnék elvégezni, mert nincs az az isten, aki engem rávesz, hogy többezer oldalakat betanuljak egy-egy vizsgára...

A pszichológiához nem tudok igazán hozzászólni.

20/L

2011. dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Melyiket érzed úgy, hogy a hivatásod lenne?

Orvosnak menni tényleg melós, de az egyik legszebb hivatás. De ha nem érzed azt az elkötelezettséget, akkor felesleges erőltetni. No meg ha nem akarsz tanulni.

A pszichológia egy fokkal talán könnyebb, de ott is nagy felelősséged van. Ráadásul Dunát lehet rekeszteni pszichológusokból, mire oda kerülsz, vajon találsz majd munkát?

2011. dec. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
24%
A pszichológus NEM orvos.
2011. dec. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak: senki nem is állította, hogy az lenne...
2011. dec. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján egyiket sem ajánlom.Inkább válassz olyat,amit egy életen át szívesen csinálsz és amiért úgy érzed,hogy megéri tanulni,küzdeni.
2011. dec. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az orvosi nem neked való, és pszichológusból meg amúgy is sok van, szóval azzal nehezen kapnál munkát. Keress más lehetőséget. Biológia tanár nem lennél esetleg?
2011. dec. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Minden vágyam, hogy orvos legyek. "


Akkor? Ha ez az álmod, akkor azt kell választani.

De ha ennyire bizonytalan vagy, akkor lehet nem is ez az álmod, nem?


Egyébként a gimi és az egyetem összehasonlíthatatlan.

Én is szörnyen lusta voltam a gimiben. Utáltam tanulni. De szerencsére nem is kellett, mert nagyon gyorsan megértettem a dolgokat, és legtöbbször elég volt, ha óra előtt átnéztem. Érettségim is jó lett, simán bekerültem.


Egyetemen persze már nyilván nem lehet lustálkodni, mert tanulás nélkül képtelenség elvégezni. De itt valahogy más:) Már látom a célt, nem annyira távoli, mint gimiben volt. A tárgyak nagy része érdekel is, így lényegesen könnyebb. De ami meg nem érdekel, azzal úgy vagyok, hogy "ezt az akadályt is le kell győznöm ahhoz, hogy elérjem a célom".

És annál meg nincs jobb érzés, mikor olyan dolgot értesz meg, tanulsz meg, sajátítasz el, ami érdekel, aminek hasznát látod, ami mindenki szerint baromi nehéz és a legtöbb ember nem ért hozzá:)


Nem mondom, a lustaság még most is bennem van, nehezen kezdek neki a tanulásnak, de már kitapasztaltam, hogy mikor van az, mikor nem lehet tovább halogatni a dolgot. Mikor le kell ülni és tanulni kell:D


Az meg, hogy nincs idő semmire...hülyeség.

Nekem is van életem. Eljárok szórakozni, ha nem is annyit, mint más velem egykorú. A hétvégéim sem csak tanulásból állnak, mivel azt szinte teljes egészében a barátommal töltöm. Ritkán kell lemondanom a tanulás miatt.

Persze a vizsgaidőszak (meg a demó(=ZH) időszakok elég durvák. Több hetes folyamatos tanulás. De azért egy kikapcsolódásra mindig kell időt hagyni:)


Anno engem is érdekelt a pszichológia, de már tuti nem mennék arra. Imádom az orvosit!:)

2011. dec. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Baromian iszonyatosan hihetetlenül sokat kell tanulniuk... :S Szinte éjjel-nappal, szó szerint :S "


Azért nem kéne átesni a ló túloldalára. Éjjel nappal. Hogyne. Mikor alszanak? Ja, nekik nem kell aludniuk.

2011. dec. 8. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!