Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudok egyszerre két szakot...

Tudok egyszerre két szakot végezni?

Figyelt kérdés
A Debreceni Egyetemre szeretnék menni vegyészmérnöki szakra. Az érdekelne, hogy fel tudom-e venni párhuzamosan a kémiatanári vagy biológia-kémiatanári szakot is? Ha igen, milyen feltételekkel? Kérem csak olyanok válaszoljanak, akik kompetensek, tudják a választ. Nem véleményt kérek a kérdésemmel kapcsolatban, hanem választ.

2013. febr. 8. 18:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudod, mert egy felvételi eljárásban csak egy szakra jelentkezhetsz.
2013. febr. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valami olyasmit hallottam, hogy egy év elteltével fel lehet venni úgy, hogy csak felsőoktatási részhozzájárulást kell fizetni, nem a teljes tandíjat. Vagy valami ilyesmi.
2013. febr. 8. 18:54
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyilván nem egyszerre kezdeném a kettőt, mert egyre lehet csak felvételt nyerni egy felvételi időszakban.
2013. febr. 8. 18:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor újrafelvételizel, és kész, és egyszerre csinálod a kettőt. Ezt semmilyen törvény nem tíltja, legfeljebb időben nem bírod.
2013. febr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mármint újra felvételizel egy év múlva.
2013. febr. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szerintem időben bírnám, mivel a kémiatanárin nincs olyan szakmai dolog, amit a vegyészmérnöknek ne kéne megtanulnia... max tanítás módszertani dolgok.
2013. febr. 8. 19:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy jártál már-e egyetemre, mert akkor megtudod, hogy milyen nehéz akár egy szakot is rendesen megcsinálni. Nyilván azért van külön kémia szak és vegyészmérnök szak, mert azért eltérnek egymástól, és nem csak egy-két tárgyból.Például a kémiásoknak 6 félév szerves kémia van, a vegyészeknek csak 2! Sok embert hallottam már, hogy majd két szakot végez egyszerre, aztán örült, hogy megcsinált minden tárgyát. Nem mondom, van, aki zseni, és meg tudja csinálni. :D de mindenképp újra kell felvételizned nyilván egy év múlva. Viszont, ha államira mész mindkét helyen, akkor duplán fogynak a féléveid.
2013. febr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt már megérdeklődtem, hogy duplán fogynak. Bocs de ezt nem hiszem el, hogy a kémiatnaár 3x annyi szervest tanul, mint a vegyészmérnök... A kémiatanárom mondta, hogy csomó órájuk a vegyészekkel együtt volt (igaz, nem vegyészmérnökök, hanem vegyészek) és kb annyi volt a különbség ezeken az órákon, hogy a vegyészeknek 8, a tanároknak meg 6 órás laborok voltak.
2013. febr. 14. 00:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!