Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem pont duplázással...

Ha nem pont duplázással tanulok tovább egyetemre/főiskolára akkor az érettségim egész eredményét nézik, és úgy számolják a pontot?

Figyelt kérdés
Különböző szakoknál ott vannak felsorolva a tantárgyak hogy mit néznek,de én úgy hallottam hogy úgy számolják a pontokat,ahogy nekem a legkedvezőbb,ha nekem az összpontszámom kedvezőbb,akkor a szerint számolnak ?

2013. febr. 12. 08:25
 1/1 Andizsuzsi ***** válasza:

"ott vannak felsorolva a tantárgyak hogy mit néznek"


Nem az van felsorolva, hogy mit néznek, hanem hogy mi a követelmény. Annak meg kell lennie. Pl. ha mérnökinformatikusnak akar valaki jelentkezni, akkor a matek mellett kötelező fizikából vagy informatikából érettségiznie.

Ha az megvan, akkor a pontszámítás módjai alapján a számára kedvezőbbet veszik figyelembe. (de hiába van pl. földrajzból jeles érettségije, fizikából pedig kettese, a fizikát fogják nézni, mert az a kötelező).

2013. febr. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!