Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segitség! Melyik jóbb a...

Segitség! Melyik jóbb a szaközép vagy a gimi?

Figyelt kérdés

7. osztályos vagyok és nem tudom eldönteni hogy gimibe vagy szaközépbe menyek e ......az átlagom kb 3.5 körül van

szeretek rajzolni,sütni,táncolni....aki azt mondja hogy a szaközép jóbb mongyon 1 szakmát is ami az előbb felsoroltak közé jónak lát!!



2013. febr. 12. 08:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
attól függ..ha nagyon tanácstalan vagy menj gimibe.én anno szakmunkásképzőbe mentem és rohadtul megbántam.ha visszapörgethetné az időt gimibe mennék..
2013. febr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de mért mert nekem mindenki azt mondja hogy mennyek szakközépbe ..... mert hogy kevesebbet kell tanulnom(már mint ugy hogy éretségi plusz szakma)
2013. febr. 12. 08:52
 3/11 anonim ***** válasza:

Szakközépbe szerzett szakmával (szval sima 4 évvel) nem fogsz tudni elhelyezkedni.

Gimnáziumba akkor éri meg menni, ha mondjuk orvos,ügyvéd,tanár akarsz lenni. Mert pl. a természettudományos tárgyakat 4 évig tanulod.

De ha mondjuk az informatika érdekel, akkor szakközépbe érdemes menni, mert ott azt tanulod emelt szinten és a számodra felesleges tárgyakat (az informatikánál mondjuk a kémia,földrajz,biológia) azt csak 2 évig tanulod, és azok helyére szakmai tárgyak jönnek.


Én a helyedben művészeti szakközépbe mennék. De mehetsz szakmunkásképzőbe mondjuk cukrásznak is, de a legtöbb helyen nem kapsz érettségit + cukrászként ahogy tudom nehéz elhelyezkedni.

2013. febr. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem gimi :D én oda járok, vagyis idén vagyok végzős, és nagyon sajnálom, hogy itt kell hagynom :/ lehet, hogy sokat kérnek, meg biztos lesz olyan, ami nem érdekel, de rendes alapot kapsz szerintem :) meg akkor még lesz időd eldönteni, hogy mi szeretnél lenni :)
2013. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat !! :)
2013. febr. 12. 11:42
 6/11 anonim ***** válasza:

szakközép, én nekem is van érettségim 10 tantárgyból, még is azt tudom mondani hogy sehova nem vesznek fel pályakezdőként, a velem egyidős unokatestvérem pékcukrásznak tanult, és azonnal biztos havi jövedelmező állása lett!!!!!


gimi csak akkor, ha orvos vagy ügyvéd akarsz lenni! Stb.

2013. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hát orvos meg iyenek biztos hogy nem a müvészeti , divattervező vagy cukrászon gondolkodok és kösszi :)
2013. febr. 12. 12:25
 8/11 anonim válasza:
sztem ez hülyeség hogy csak akkor szerezz érettségit ha orvos akarsz lenni...pl egy sima felsőfokú szakképzéshez is kell...én is azért járok esti gimibe hogy elvégezhessek egy szakmát+ a munkáltatom is támogatja az érettségit..
2013. febr. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
....köszi
2013. febr. 13. 13:06
 10/11 anonim ***** válasza:

"sztem ez hülyeség hogy csak akkor szerezz érettségit ha orvos akarsz lenni"


Nem tudom az előző hozzászólásokból miféle logika alapján szűrted le ezt a gondolatod. De hogy érthetőbb legyen: a szakközépiskola is ad érettségit. Csak ott lehetőséged nyílik a szakmai tantárgyakból is leérettségizni, ami jól jöhet mondjuk az egyetemen.

2013. febr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!