Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnökként el lehet...

Építészmérnökként el lehet helyezkedni friss diplomával?

Figyelt kérdés
legyek-e épitész vagy épitészmérnök? elfogok tudni helyezkedni az egyetem után és ha igen kb mekkora fizetésre számíthatok?
2013. febr. 12. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Az egyetem alatt érdemes jó gyakorlati helyet találni, ahol esetleg "ott is ragadhatsz" diploma után.

Ha sikerül a szakmában maradnod, akkor versenyképes fizetésre számíthatsz.

2013. febr. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az építőipar sajnos elég rossz helyzetben van. A magán építkezések szinte teljesen leálltak. A külföldieknek van saját tervezőjük, az állami megrendelésekhez pedig kapcsolatok és sok nyalás kell. Nehéz elhelyezkedni, de ha sikerül akkor az átlaghoz képest jó fizetést kapnak.
2013. febr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

akkor inkább elmegyek mérnök informatikusnak

apropó milyen tantárgyakra számíthatnék épitészmérnökin illteve épitőmérnökinél?

2013. febr. 12. 16:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Építészmérnökin első féléves tárgyak: ábrázoló geometria, szabadkézi rajz, matek, népi építészet, térkompozíció, bevezetés az építészetbe, bevezetés a tartószerkezet-tervezésbe, bevezetés az épületszerkezettanba, Filozófia és művészet

második féléves: ábrázoló geometria 2, matek 2, építészettörténet 2 (ókor), szabadkézi rajz, statika, épületszerkezettan 1, építészet alapjai, Lakóépület tervezés 1


De így lehet valami még nem sokat mond neked...

2013. febr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

kérdező: keress rá az építész szakot indító egyetemek nevére olyan szavakkal, hogy Tanegységlista, vagy Kurzuslista, Kurzusleírás!


Minden egyetemi szaknak van ilyenje, ahol fel vannak sorolva a tárgyak és minden tárgyról kell legyen egy rövid leírás, hogy milyen témákat érint.

Ez egy jó kiindulópont, legalább látni fogod, hogy mire számíthatsz.


Egyébként megjegyezném, hogy Építőmérnök is lehetsz, ahol pedig olyan tárgyakra számíthatsz, mint: Statika, Szilárdságtan, Dinamika, Hidraulika, Hidrológia, Geodézia,..


Minden mérnök szakon kötelező legalább 3 félév matek! Ez általában olyanokat érint, mint: sorozatok, sorok, határérték, differenciálszámítás, integrálszámítás, Taylor-sorok, differenciálegyenletek, komplex számok, mátrixok.


Az építő/építész vonalat nem javaslom. Én építőmérnökire jártam (azóta elfajzottam matematikus programozónak), az ismerőseim nagy részének nincs állása, vagy nem fizetik ki. Sokan megjárták (járják) a Graphisoftot, ami ugye az a híres magyar cég, aminek szoftvereit a világon sokan használják; csak ez ugye nem klasszikus építészet. Volt, aki külföldön dolgozott, de oda is elért a válság. Van, aki saját irodával szenved, de problémái vannak.


Lehetsz gépész is, az most eléggé megy (régen az építőmérnökinek volt a magasabb a felvételi pontszáma, most a gépész karnak). Ennek elit változata a mechatronika, az bizonyos szempontból egy köztes terület és elég nehéz bejutni.

A mérnök-infón sokan vannak, de számíts rá, hogy ott is szívni fogsz. Van tanítványom, aki oda jár (lehet hogy lesz még egy a jövő héten), szív, mint a torkosborz.


A fizetés elég vegyes lehet annak függvényében, hogy hova kerülsz és az egyetem alatt mit csinálsz. Sok egyetemen vannak jelen cégek, pl a munkahelyem éppen most lépett kapcsolatba az egyikkel. Adunk az egyetemnek eszközöket, cserébe kutatással segítik a munkánkat. Aki ilyen programokba bekerül, annak ki van kövezve az útja egy ilyen céghez és biztosan mások is keresni fogják, hiszen diplomázáskor már gyakorlati tapasztalata is van.


A fizetés minden mérnök diplomával elég jó -ha kapsz munkát-, de számíts rá, hogy piszokul meg kell dolgozni azért a diplomáért.

2013. febr. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és akkor mégis mit javasolnál? am köszi ment a zöld pacsi
2013. febr. 26. 09:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem ismerlek túl jól :-D

Mi érdekel? Megnézted a tanegységlistákat?

2013. febr. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!