Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van értelme olyan diplomás...

Van értelme olyan diplomás szakot megcsinálni amiből van OKJ-s képzés is? Én például a munkaügyi és társadalombiztosítási szakra gondolok. Inkább a diplomásokat veszik fel dolgozni, vagy a OKJ-s végzettséggel rendelkezőket?

Figyelt kérdés
2013. febr. 12. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Az OKJ az csak alapszintű képzést ad, a diplomás pedig magasabbat. Szerintem mindenképpen diplomás képzésre jelentkezz, mert általában azokon a helyeken, ahol OKJ-s képzést kapsz, ott szörnyű viszonyok közepette tanulsz és állítólag a legtöbb ilyen iskolában az angol nyelvoktatás is kritikán aluli.
2013. febr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Egy OKJ-s képzésen jóval alacsonyabb szintű tudást kap az ember, mint egy fősulin vagy egyetemen. Ezért pl egy könyvelőirodába sokkal szívesebben vesznek fel olyat, akinek diplomája van a pénzügy, számviteli tudásáról, mint aki csak egy OKJ-n vett részt, hasonló szakon.
2013. febr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell lebecsülni az okj-s tanfolyamokat. Ha szétnézel az álláshirdetések között, akkor megfelelőbb választ kapsz a kérdésedre.

Azért van ennyi diplomás munkanélküli az országban, mert sajnos még mindig sokan így gondolkoznak mint az előttem hozzászólók...

Nem a diplomáddal tudod eladni magad a munkaerő piacon, hanem a jól megválasztott szakmával és a szakértelemmel.

Ez az én szubjektív véleményem, amit nem vagy köteles elfogadni.

Amit említesz szakma, bőven elég okj-s tanfolyamon elvégezni. Ha tovább akarod képezni mégis magad, akkor a bizonyítványod plusz pontként számít be a főiskolai felvételinél. Tehát semmiképp sem lesz értéktelen.

2013. febr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szar hulladék szak ez a munkaügyi és társadalombiztosítási. mehetsz vele a mekibe pultosnak. én még szerencsére időben otthagytam.
2013. máj. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!