Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás vagy...

Macskajancsika1 kérdése:

Nemzetközi gazdálkodás vagy ELTE BTK - germanisztika? Melyikre érdemes mennem és miért? Részletek alább.

Figyelt kérdés

Nos, felsőfokú német nyelvvizsgám van, ezen kívül emelt érettségim is van a nyelvből. Idén teszek emelt érettségit angolból is. Tervben van egy felsőfokú is angolból, de az még nem most lesz.


Nem vagyok a legkiemelkedőbb, ami a matekomat illeti, sőt... kifejezetten nem megy, de azt hallottam, hogy nem vészes az NG-n a matek, teljesíthető. Emellett unokatesóm is hasonló képzésre jár, tehát ő tudna a matekban segíteni, ha rászorulnék.


Mint mondtam, kitűnő nem vagyok, államilag támogatott képzésre nem jutnék be szerintem. Vizsgaszituációkor is sokszor rontok, nem azért, mert nem tudom az anyagot... stresszelek állandóan...


Melyik egyetemen/főiskolán lehet minőségi diplomát szerezni NG szakon?


ELTE BTK - germanisztika szakon is gondolkodtam, csak nagyon büféjellege van, sokaktól hallom. Viszont itt nincs matek, ami nekem a gyengém.


Esetleg mi másba érdemes engergiát fektetni inkább humán beállítottsággal?


Mit kezdjek magammal? Nyakamon a március elseje, lassacskán le kell adni a felvételi jelentkezést.


Köszönöm az építő jellegű válaszokat!


2013. febr. 15. 11:07
 1/1 anonim ***** válasza:
Látom, hogy nem válaszoltak neked, én megpróbálok, még ha már késő is kissé. A két szak teljesen különbözik egymástól. Én germanisztikát végeztem, és azért választottam ezt, mert érettségikor nem tudtam, hogy "mi legyek". ELTE-re jártam, tényleg viszonylag könnyű volt elvégezni. Azoknak nem megy vagy csúsztak, akik tényleg nagyon bénák... Most tolmács mesterre járok, és egyáltalán nem bántam meg, hogy germanisztikára jártam. Azért mondják sokan, hogy nem ér semmit a bölcsész diploma, mert sok ember aki ilyen szakokra jár, nem talpraesett és sokszor elég buta :/ Ha te ügyes vagy, jó megjelenésű, tájékozott, értelmes, akkor bölcsész végzettséggel is sokra lehet vinni. Ellenkező esetben pl hiába van "jó" diplomád, ha nem tudsz aztán az életben helytállni. A nemzetközi gazdálkodásról nem tudok nyilatkozni. Mit választottál végül?
2013. márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!