Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás FSZ...

Nemzetközi gazdálkodás FSZ után germanisztika/anglisztika? Megérné-e így, illetve a két nyelv közül esetemben melyik lenne célravezetőbb? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés

Idén végzek közgáz suli nyelvi előkészítős osztályában. Németből előrehozott középszintű érettségivel és középfokú nyelvvizsgával rendelkezem, így már óráim nincsenek, ennek fejében meg noha faktra járok ugyan, mégis rengeteget kopott a tudásom, tekintve, hogy azóta nem sokat foglalkoztam a némettel. Ezzel szemben az angolt tavaly kezdtem, meglehetősen intenzív tanítási módszer keretében és egyelőre egy erős középre(érettségi) törekszem belőle.


A közgáz irány nem kimondottan érdekel, nem is ezért jöttem anno a suliba, a nyelvek viszont már jobban (bár nem ez az etalon). Rengeteg variálás után döntöttem úgy, hogy idén magyarból emeltezek és nemzetközi gazdálkodás felsőfokú szakképzésre (BGF) adom be első körben a jelentkezésemet. Amennyiben felvesznek, úgy tervezem, hogy emellett megpróbálom feltornászni az angol/némettudásomat (magántanár vagy tanfolyam és egy rakat otthoni, önálló gyakorlás keretében), hogy aztán tegyek belőle egy emelt szintű érettségit, majd fsz után, azaz két év múlva, bejelentkeznék anglisztikára vagy éppenséggel germanisztikára. A kérdés az, hogy jelen esetben melyik lenne célravezetőbb? Egy "kopott", ám erős alapokövekkel bíró biztosabb némettudást feltornászni vagy egy még meg nem lévő(és meglehetősen bizonytalan angoltudásra gyúrni, mint második idegennyelv? Esetleg egy harmadik, piacképes(!) alternatíva, egy kultúra, írás-olvasás, pszichológia és művészetek iránt érdeklődő emberke számára? :D



2013. febr. 12. 18:55
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!