Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetek fordító/Mit...

Zolesz94 kérdése:

Hogyan lehetek fordító/Mit éredemes még nyelvvel csinálni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a nyelveket angolból felsőfokúm van, német középfokúm és szeretnék ilyen irányba orientálódni, viszont nem igazán tudom, hogy milyen alapvégzettség a legoptimálisabb, de ha van valakinek egyéb ötlete nyelvekkel, azt is szívesen fogadnám

2013. febr. 16. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Legjobb talán: külker. vagy idegenforgalmi végzettség. Elhelyezkedés: idegenforgalomban, vendéglátásban (hotel, akár kis panzió) vagy pl. mediátorként. De egy ismerősöm most bankban remekül elhelyezkedett 3 nyelvismerettel (pénzügyi végzettség nélkül). Ha ilyen jól megy, célszerű még egy szláv vagy keleti nyelv harmadikként. A fordítókat nem becsülik igazán meg, a tolmács jól keres, de nagyon fárasztó is lehet.
2013. febr. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajna közgázzal megjártam, ezért a külker nem igazán vonz...
2013. febr. 19. 23:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Tolmács mindig elkél. Bár lehet hogy ahhoz költözni kell. Egy jóbarátom Brüsszelben tolmács. Ez ott a leggyakoribb szakma, német-angollal jól el lehet helyezkedni ott, sőt neki támogatják a további nyelvi tanulmányait is úgy, hogy az alapbér is elég magas.


Idegenforgalmat én nem ajánlom, dolgoztam benne és nem nagy élvezet. És nem is fizet túl jól.


Egyébként barátaim dolgoznak egy nemzetközi olajcég bp-i irodájában, csak nyelvismeretet kértek tőlük és jól keresnek. Szóval nézz körül alaposan, menj állásinterjúkra és majd meglátod, hol kellhetsz még.

2013. febr. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!