Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az igaz, hogy minden államilag...

Az igaz, hogy minden államilag támogatott szakon legalább 470 lesz a ponthatár?

Figyelt kérdés

Anyukám hallotta ezt pletyka szinten, ami nagyon megrémisztett. Tudom, semmi logika nincs benne, de annak sem, amit mostanában a kormány csinál, hiszen azt tehet, amit akar, így a félelmem elhatalmasodott rajtam...Szerintem inkább arra a 16 szakra vonatkozhat ez, amin eleve nem akartak állami helyet (pl. andragógia, kommunikáció stb.), nem igaz?


Mellesleg orvosira készülök, elég értelmetlen dolog volna a kormány részéről 470 fölé tenni a ponthatárt az eddigi 435-ről, hiszen jó, ha benn maradna 100 ember az eddigi 1200 helyett, akkor meg még annyi orvosunk se lenne...


Ja, és a másik dolog, hogy nem bízik bennem (az anyám). Attól fél, nem fognak felvenni, pedig mindig kitűnő tanuló voltam, a tanárok is szeretnek (tehát szóbelin is jót fogok valószínűleg kapni középszinten), tavaly pedig leérettségiztem matekból 97, angolból 92%-ra. A biosz meg a kémia is ha csak 80% lesz emelten, akkor is én 447-465 ponttal kalkulálok, és ez a legrosszabb eset. Ráadásul második helyre gyógyszerészetit jelölök, ahova 30 ponttal kevesebb kell, nehogy már ne vegyenek fel...nem akarok egy évig itthon lenni. Légyszi, nyugtassatok meg! Ugye nem lesz 470 a ponthatár?


18/L



2013. febr. 17. 20:21
 1/7 reptoid ***** válasza:
67%

Nem lesz annyi, ne aggódj, félre beszél a muter.


Nem mondok rá semmi rosszat, elvégre nem az én családom, nem az én tisztem, de a véleményem meg van róla...


"tavaly pedig leérettségiztem matekból 97, angolból 92%-ra"

Nagyon helyes, ezt így kell csinálni! Nekem is ennyi lett a matek annak idején, sima utam is lett az orvosira ;) Persze tudom, nagyrészt a másik 2 érettségi dönti el, de aki 97-re írja a matekot, az szétszedi a többit is :))

Úgyhogy hajrá!

2013. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

#1-es, köszönöm, most nagyon megnyugtattál! És gratulálok ahhoz, hogy neked is iylen jól ment anno a matek ;)


Anyukámmal kapcsolatban pedig: elég sz*r érzés, hogy én minden tőlem telhetőt megteszek annak érdekében, hogy jól tanuljak és jó jelygeim legyenek, neki ez viszont nem számít, és sokszor úgy érzem, semmibe vesz. Mármint régen sem hitt benne, hogy én valaha is orvosira fogok jelentkezni, mert "úgyse fog sikerülni", amikor a suliban mindenki bíztat, hogy belőlem mind szakmailag, mind emberileg lenne rátermettségem, de pont az anyám az, aki nem támogat. A másik az, hogy 5 éveme került, míg elfogadtatom velük, hogy nem a legközelebbi helyre fogok jelentkezni, Debrecenbe, hanem Pestre. Márpedig azért, mert akkor otthon kellett volna laknom és ingázna naponta (nyiregyen lakunk). Nehogy már elszakadjak otthonról. Elüldöznek maguktól...én már nem is szeretek itthon lenni. Lelkileg is megterhelő. :(

2013. febr. 17. 20:40
 3/7 reptoid ***** válasza:

Én is Debrecenbe járok, bár itt is lakom, de nálunk nagyon sokan vannak, akik nyíregyiek. Vagy kolisak vagy albérletesek, de ingázóról egyről sem tudok. Van ismerősöm, aki debreceni és Nyíregfyházára jár be minden reggel tanulni, de fú, nagyon korán kel. Szerintem elég megterhelő lett volna bejárkálni, mert első félév még annyira nem gázos, de aztán bejön a "kötelező" mindennapi tanulás, úgy már necces lenne.


Csak ügyesen! ;) 420-440 körül lehet mostanában a ponthatár? Hát az sima ügy lesz!

2013. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Anyád kicsit nézzen utána a dolgoknak. Persze, tudom, hogy az én anyám is szereti elrontani a kedvemet, de azért ne ferdítsen.
2013. febr. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 panini ***** válasza:

A ponthatárt az jelentkezők pontjai alapján húzzák meg. Nincs olyan, hogy valaki azt mondja, hogy orvosin 470 pont a határ, és ha azt 100-an érik el, 100-an kezdhetik el a képzést.

Azt határozzák meg, hogy hány főt vesznek vesz. Legyen ez a szám most x. Felállítanak egy rangsort a jelentkezők közül, és az első x ember van felvéve. A ponthatár tehát az x. ember összesített felvételi pontszáma. Akinek a pontszáma e fölött van, bekerült, hiszen felette áll a létrehozott rangsorban.

Nyilván a verseny az állami helyekért egyre szorosabb. Egyre többen igyekeznek jobb érettségiket írni, és több pontot szerezni, ezáltal elképzelhető hogy az egyes szakokra jelentkezők átlagpontszáma magasabb lesz.


A ponthúzás nem úgy történik ahogy édesanyád és te magad hiszitek. Azért, jó, hogy ezzel tisztában vagy, így 18 évesen.. :)

2013. márc. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 reptoid ***** válasza:
49%

17:48


Akkor ideje kicsit frissíteni az infókat, mert idén már pár szaknál előre megállapított ponthatárok vannak.

2013. márc. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 panini ***** válasza:
Az orvosinál azonban nem. Úgy tudtam arról van szó.
2013. márc. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!