Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Államilag támogatott vagy...

Államilag támogatott vagy költségtérítéses?

Figyelt kérdés

[link]


Miért magasabb a költségtérítéses(K) ponthatára?



2013. febr. 9. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jobb eredményű, azaz több pontos tanulók jelentkeztek költségtérítésesre, mint államira.

Ennek az oka lehet a hallgatói szerződés.

2013. febr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam, a költségtérítés azt jelenti, hogy a tanuló magának fizeti. Az államilag támogatott pedig egyértelmű. Nem így van? Mert akkor tévedésbn vagyok...
2013. febr. 9. 22:38
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A-PONT: államilag támogatott

K-PONT: költségtérítéses


Miért magasabb a költségtérítéses(K) ponthatára?

Ennek több oka lehet, néhány:

- költséges helyekre többen jelentkeztek (és előbb volt a rangsorban, mint az ingyenes), illetve nagyobb volt a pontszámuk

- többen inkább a költségest jelölték meg, hogy ne kelljen aláírni a hallgatói szerződést

- költséges helyre sokkal kevesebb hely volt, ezért oda a nagyobb pontszámúak kerültek be.


Amúgy ha érted, hogy pontosan hogyan, mi alapján határozzák meg a pontszámokat, akkor megérted, hogy könnyen megtörténhet, hogy a fizetős helyekre magasabb a pontszám.

2013. febr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, úgy van, hogy

államilag támogatott: ingyenes

költségtérítéses: a tanuló maga fizeti a tandíjat


Viszont az egyetemi jelentkezéseknél külön kell jelentkezni egyik-másik finanszírozási formára egy szakon belül, és ez okozza sokszor, hogy a fizetős pontszám nagyobb.

Tehát nem úgy van, hogy automatikusan az első x ember ingyenes helyre kerül, a többi pedig fizet.

2013. febr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja és az egyetem-főiskola közötti különbségek mekkorák? Ha egyetemen kap valaki az miatt ösztöndíjat(vagy ezt minek kell nevezni), pl.: 3 gyermekes család, árva, akkor ezeket főiskolán is megkapja?
2013. febr. 9. 22:41
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, már világos. Akkor adott egy 50es létszám, és akik abból kicsúsznak, azoknak csak a "K" marad?


Orvosi egyetemnél azért lehet a "K" alacsonyabb, mert oda nem mennek annyian, és akiknek van rá pénze, az alacsonyabb ponttal is bejusson? Ha így van, akkor értem.

2013. febr. 9. 22:45
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
orvosin azért vannak sokan államin, mivel 1 millió forintos tandíj van, sokkal kevesebben vannak akik ezt ki tudják fizetni, mint pl az átlagos 200 ezer forint körüli féléves tandíjat, ezért sokan nem is jelölik az orvosit költségesen, csak államin
2013. febr. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

" Jobb eredményű, azaz több pontos tanulók jelentkeztek költségtérítésesre, mint államira."


Ha valakine van rá pénze, akkor miért válassza a költségtérítésest? Ennyire ijesztő lenne az a szerződés?

2013. febr. 9. 22:54
 9/12 anonim ***** válasza:
30%

Egyrészt a szerződés, másrészt van, aki azt hiszi, hogy úgysem kerülhet be államira, ezért inkább csak a fizetőst jelöli meg, vagy teszi előre. Aztán mégis bekerült volna államira, de mivel neki a sorban a fizetős volt előrébb, oda veszik fel.

Amúgy ez persze nagyon logikátlan dolog, tehát annyiban igazad van, hogy teljes racionalitás mellett ilyen nem nagyon történik, de az emberek hülyék, és sokszor tesznek meggondolatlan lépéseket.

2013. febr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem. Igen, ezért volt zavaros. Az lenne a logikusabb, ha nem is biztos benne, akkor is "A"-t jelöli be elsőként, de gondolom a max. 3 helyes jelölést próbálják meg betartani.(Privát előtt megkaptam a választ a kérdésemre, elnézést kérek. Telefonról lassú a reakcióidőm.)
2013. febr. 9. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!