Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek tanuljak, fogorvos,...

Minek tanuljak, fogorvos, orvos, állatorvos, vagy gyógyszerész?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni. Melyik a legpiacképesebb Magyarországon illetve külföldön. Még van 2 évem az érettségiig. Bioszóból, Kémiából emeltetek. Milyen könyveket ajánlotok hogy a legjobbat hozzam ki magamból. Egy kicsit hosszúra sikeredett. Előre is köszi. :)

2013. febr. 20. 17:44
 1/8 anonim válasza:
47%
Orvosnak tanulj :)
2013. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
A dolgok között nagy a különbség. Szerintem az orvos és állatorvos nagy elhivatottság kell, és döntő szempont, hogy állatokkal vagy emberekkel akarsz foglalkozni. Fogorvos manapság elég telített szakma, itt főleg a magánrendelésre gondolok. Gyógyszerész nem rossz, viszont orvossal a legegyszerűbb az elhelyezkedés, de talán a legnehezebb is.
2013. febr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Flector 67 ***** válasza:
64%
Orvosnak tanulj. Mire összekaparod a pénzt egy menő fogorvosi rendelőre, már meg is öregedtél:)
2013. febr. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

gyógyszerész.több helyen is el tudsz helyezkedni egy gytk-s diplomával, és nem facsar ki annyira,mint az orvosi.

én is sokat agyaltam ezen a kérdésen és a gytk mellett döntöttem :)

2013. febr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Ha embereket akarsz közvetlen gyógyítani, akkor orvos, esetleg fogorvos. Ha állatokat akarsz gyógyítani, akkor állatorvos. Ha gyógyszerekkel akarsz dolgozni, előállítani, a szakértőjük lenni, akkor gyógyszerész.

Mind a 4 piacképes, főleg az orvos, állatorvos, gyógyszerész.

2013. febr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
számomra az állatorvosi a legszebb hivatás,mást el sem tudnék képzelni magamnak!találd ki,mi az ami Neked elhivatás,és azt csináld!amúgy az orvos,állatorvos mindig piacképes lesz,a fogorvos meg tényleg telítve van.a gyógyszerészetről nem tudok nyilatkozni sajnos.fogorvos ismerősöm szenved a rendelő drágasága miatt,hoy nem tudja fizetni.az orvos,és állatorvos mindig mehet kórházba,ha nem tud fenntartani rendelőt.plusz szerintem ezek szebb szakmák is,de ízlések,és pofonok.
2013. febr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Állatorvos pályát ismerem. Azzal 3 féle lehetőséged van elhelyezkedni itthon.

1.Közigazgatás, elég rosszul fizetett hatósági állatorvosként, ekkor a gyógyításhoz nem sok közöd van. 2. Rendelőt nyitsz, amihez tőke kell és türelem még kivárod hogy felfusson a vállalkozásod. (mint bármelyik vállalkozás a piac törvényei szerint működik, vagy elhelyezkedsz valamelyik rendelő tulajdonosnál mint alkalmazottként mint állatorvos. (ez nem egy jó vagy stabil állás)

3. állatgyógyszer forgalmazás valamelyik nagyobb állatgyógyszert gyártó cégnél. Elég jó fizetés, viszont kuli munka.

Külföldön viszont tárt karokkal várnak pláne ha jól beszéled az angol vagy német nyelvet, és elég nagy fizetés.

Szerintem orvosira menj...ott van a legtöbb lehetőséged elhelyezkedni.

2013. febr. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mi lett végül?
2021. szept. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!