Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ingyen lehet szerezni 2 diplomát?

Ingyen lehet szerezni 2 diplomát?

Figyelt kérdés
Ha már elvégeztem egy alapszakot, ami 3 éves és kaptam érte diplomát, akkor felvehetnek még egy diplomával végződő alapképzést államilag támogatottan? Tegyük fel, hogy megvan a szükséges pontszámom, de támogatja ezt az állam? Vagy így már csak költségtérítésesen tudom folytatni a tanulmányaimat? Remélem érthető volt a kérdés, köszönöm szépen előre is a válaszokat :)

2013. febr. 20. 23:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
28%
Szerintem ez attólfügg, hogy a te idődben, amikor elkezdtél járni egyetemre, milyen előírás volt a félévekre. Gondolok itt arra hogy hány félév volt neked arra hogy elvégezd a sulit. Ha még maradt akkor azt államilag támogatottan teljesíted, azon kívül eső részét már fizetősön.
2013. febr. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Azóta más a jogszabály. Ha már van egy diplomád, amit az állam támogatott, semmiképp nem fogsz tudni államin tanulni, csak költségtérítésesen!
2013. febr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
12 félév amit az állam támogat, de úgy tudom hogy ha már van egy alapszakon szerzett diplomád akkor már csak osztatlanra, mesterképzésre és felnőttképzésre jelentkezhetsz államira, amennyiben egy újabb alapképzésre akarsz jelentkezni csak költségesre jelentkezhetsz!
2013. febr. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előttem szólók rosszul tudják. Mostani tv szerint mindegy hogy mire használod fel a 12 félévedet. Lehet 2 alapszakod államin. Jelenleg a 12 államilag támogatott félévedből ha jól értelmezem 6 félévet használtál el. Maradt 6 félév. A legtöbb alapszak pont ennyi. Csak csúszni nem tudsz a képzéssel ha államin akarod befejezni.
2013. febr. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"A felsőoktatási törvény a korábbi képzési rendszer szerinti főiskolai szintű végzettséget alapfokozatnak, az egyetemi szintű végzettséget mesterfokozatnak felelteti meg. A megfeleltetés végzettségi szint és nem ciklus szerinti, a támogatási idő számításánál a korábbi főiskolai szintű szakot nem lehet alapképzési ciklusnak, az egyetemi szintű szakot mesterképzési ciklusnak megfeleltetni. A korábbi képzési rendszer nem ciklusos képzés volt.


Aki a korábbi képzési rendszer szerinti főiskolai vagy egyetemi szintű szakon oklevelet szerzett, az a fennmaradó támogatási időt alap- vagy mesterképzésben is felhasználhatja. A korábbi képzési rendszer szerinti egyetemi szintű szakok az új képzési rendszer szerinti „egységes, osztatlan" képzéseknek feleltethetők meg."


Vagyis úgy tűnik valóban lehet! :)

2013. febr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De durva és a 15:19-est én válaszoltam rosszul!Bocsi!Én is csak tegnap jöttem rá..
2013. febr. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
vagyis a 15:49-est :D
2013. febr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Baromság! Ne lepődjetek meg, ha egy államilag támogatott alapszak elvégzése után egy következő államilag finanszírozott alapszakra valüó jelentkezéseteket élből elutasítják. NEM LEHET két alapszakot elvégezni államin.
2013. febr. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Aki a korábbi felsőfokú

tanulmányai során nem használta fel a 12 államilag finanszírozott (most már állami

ösztöndíjas) félévét, az az új felsőoktatási szabályozás alapján azonos képzési szinten (azaz

alapképzési szakon) igénybe veheti a fel nem használt féléveit. Tehát, ha valaki 6 félév

alatt óvodapedagógus végzettséget szerzett államilag finanszírozott formában, az további

6 félévet igénybe vehet állami ösztöndíjas képzésben, így csupán 2 félévet kell önköltséges hallgatóként befizetnie"

[link]

;)

2013. febr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A 8/9-es válaszolónak írom. Mielőtt a most hatályos idevágó törvény szövegét elolvasná ne adjon ilyen kategorikus választ hiszen nem tudja jól a dolgokat. Kérlek ne vezess félre másokat ha csak gondolsz vagy hallottál valami információt a témáról. Én is két alapszakon vagyok. Állami támogatásos, pedig azonos egyetem tehát nehezen titkolhatnám el a TO elől hogy máshova is járok. Amíg le nem telik a 12 félév semmi gond. És második felvételikor sem felejtettem el kitölteni az idevágó rovatot. Ha a tv. szövegnek nem tudod értelmezni akkor itt vagyok én gyakorlati példának.
2013. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!