Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet hagyományosan felvételiz...

Lehet hagyományosan felvételizni még az egyetemekre?

Figyelt kérdés

Vizsgára gondolok, írásbeli-szóbelivel és úgy bekerülni államira. Azért kérdem, mert anno az érettségijeim nem lettek túl jók, buta voltam és nem tanultam, viszont most szeretnék egyetemre jelentkezni, államilag támogatottra.

Lehet még így, felvételi vizsga alapján bekerülni?



2013. febr. 21. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetséges. Csak érettségivel lehet bekerülni. Egyrészt mert így egyenlőek az esélyek, másrészt az oktatóknak semmi kedvük több száz embert végighallgatni.

Ha egyetemre akarsz menni érettségizz újra.

2013. febr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos nem, szinte mindenhova az érettségit illetve a középsulis osztályzataidat nézik. A művészeti képzéseknél viszont csak gyakorlati és alkalmassági vizsga van.
2013. febr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szerintem ez így nem fair... olyan, aki évekkel ezelőtt érettségizett, miért szívjon?

Persze, mondhatják odafent, hogy "Tanulni kellett volna", stb... de hát ez így alakult. És az emberek változnak!!!!

2013. febr. 21. 12:38
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a segítséget!
2013. febr. 21. 12:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne fair? Az érettségit is meg lehet próbálni többször.
2013. febr. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kicsit feleslegesnek tartom, abban az értelemben, hogy ha két érettségit kellene újra letennem, akkor már szívesebben tanulnék a felvételire, nem beszélve arról, hogy akkor még mindig nem tudom, hogy bent vagyok-e. 18-25000 forint az érettségi felnőtteknek.
2013. febr. 21. 12:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Jaja, de csak egy tárgy kerül 25-be. Gondolj bele, ha mindenből újra akarsz érettségizni, ahhoz kellene egy kisebb vagyon. Ezt az évet szánd nagyon kemény tanulásra, és gyűjts pénzt az érettségire, ha tényleg az egyetem a célod.
2013. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem fair, neked is volt anno lehetőséged érettségizni egyszer ingyenesen, másnak is van. És nem kell mindenből újraérettségizni, kettőből elég a jó eredmény. Arról nem is beszélve, hogy ha 2005 előtt érettségiztél, a régivel még előnyben is vagy, mert adott osztályzat legmagasabb lehetséges százalékával számolják.


A lényeg, hogy ha be akarod bizonyítani, hogy változtál, mutasd meg mennyire tökös vagy és készülj fel újra az érettségire azokból a tárgyakból, amelyek kellenek a továbbtanulásodhoz. Ha egy rendesebb felvételi lenne, az se lenne könnyebb.

2013. febr. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!