Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZIE-ÁOTK biológia szakáról...

SZIE-ÁOTK biológia szakáról tényleg van átjárási lehetőség SZIE-ÁOTK állatorvosi szakára anélkül, hogy újra kellene felvételizni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm a Szent István Egyetem biológia szakára nyert felvételt, de egy év után szeretne átjelentkezni az állatorvosira, persze az érettségi vizsgák ismételt letétele és a jelentkezési lap leadása nélkül... Neki azt mondták lehetséges, én az ellenkezőjét hallottam.

Rebesgették azt is, hogy ha valakit államira vesznek fel, de kicsúszik a meghatározott támogatott félévek keretéből, a fizetős 1.200000-es tandíjánál jóval csekélyebb összeget kell majd csak fizetnie a plussz félévekért. Mi igaz ezekből a mendemondákból? Valaki esetleg van közöttetek, aki személyes tapasztalattal rendelkezik?



2012. aug. 30. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogák átvenni. Ennyi erővel mindenki ezt csináln.

Biosz szakra nem kell emelt, alacsonyabb a ponthatár is. Kicsit egyszerű lenne, hogy elmegy oda, aztán átkéri magát.

Szerintem felejtse el. Egy próbét lehet megér a TO-n, de ne fűzzön hozzá sok reményt.

2012. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy nem.Több ismerősöm is járt a biosz szakra a SZIE-n,és egytől egyik mindegyik érettségizett,és úgy került át az állatorvosira
2012. aug. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Valóban nincs ilyen, újra kell érettségizni, de az első évben megcsinált tárgyak közül egy párat át lehet vinni.


Viszont valóban létezik egyféle megegyezés a két szak között arról, hogy ha valaki azért csúszik ki az államilag támogatott féléveiből, mert először biológus hallgató volt, akkor nem az állatorvosi félévét, hanem a biosz szakét kell kifizetni.. De én ezt gyakorlatban még nem láttam.

2013. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszi szépen
2017. júl. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!