Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet könnyen, gyorsan,...

Hogyan lehet könnyen, gyorsan, és hatékonyan bemagolni, megtanulni a matematika szabályokat?

Figyelt kérdés
Ti hogyan tudtok hatékonyan tanulni? Nekem egyszerűen nem megy! Pedig holnapra muszáj lenne megtanulnom csomó szabályt!

2013. febr. 21. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
És ki írod 7 órakor... most már cseszheted, nem ilyenkor kell neki állni tanulni... reggel, legkésőbb kora délután. És nem csak hegyibeszéd, hanem akkor fog az agyad a legjobban, azért kell akkor. Lehet most éjfélig megküzdesz 3 mondattal, de ugyan ebből reggel 8-10 kor több oldalt is megtanulnál. Nem kell az utolsó pillanatra hagyni, és akkor legközelebb nem lesz ilyen probléma.
2013. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kérlek, amíg nem vagy tisztában teljesen azzal, hogy mikor állok neki tanulni, és mennyit próbálkozok, stb. addig ne írj ilyeneket. A héten annyit tanultam, hogy majd megdöglöttem.

Ma már előbb is kiírtam a kérdést, akkor nem kaptam rá választ.

Egész délután próbáltam megtanulni, de nem megy. És még a többi tanulni való is van.

És hogy tanuljak reggel, meg kora délután, mikor reggel fél héttől fél háromig az iskolában vagyok?

És már komolyan nem bírom, teljesen ideges vagyok, és sírok. A tanárok meg egyszerűen nem fogják fel, hogy nem csak az ő óráikra kell tanulni.

2013. febr. 21. 19:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Jó. Választ azért nem kaptál, mert nincs rá értelmes válasz. Le kell ülni és be kell seggelni, ami olyan, nincs mese. A matematikai definíciókat úgy tanuld meg, hogy fel is fogod amit tanulsz, láss mögéjük példákon keresztül, értsd meg. Máskülönben nincs értelme, és nem fog menni. Egyébként ha nagy anyagot kell megtanulnod, bontsd fel részletekre, tagold. Adagonként tanuld meg, és mindig mondd vissza magadnak az adott adagot, mielőtt az újra mész rá. Én így szoktam, de nyilván agyi kérdés is ki mennyire fogékony.
2013. febr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2013. febr. 21. 19:45
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Én Fazekas spec.mat.-ra jártam és csak feladatmegoldás volt négy éven keresztül. Valószínűleg így lehet megtanulni dolgokat :) Apám is azt mondta hogy amikor az órendszerben a Szovjetunióba felvételizett (ez irtó nehéz volt akkoriban, akárkit nem vettek fel) akkor százszámra oldotta meg a példákat felkészülésként.
2013. febr. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!