Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Határérték számításánál az...

Határérték számításánál az egyes szabályokat minden esetben alkalmazhatom?

Figyelt kérdés
Érteni értem a határérték számítást, viszont az egyes esetekkel kapcsolatban meg vagyok kavarodva. Esetek alatt azt értem, hogy az x mihez tart. Tehát ha pl: végtelenhez, - végtelenhez, 0-hoz, vagy egy konstanshoz tart, akkor minden esetben alkalmazhatom a L'Hospital szabályt? És (megint esettől függően) alkalmazhatom azokat a szabályokat amik akkor lépnek életbe, ha a határérték végtelen/végtelenre, vagy konstans/konstans-ra, 0/0-ra és ezek kombinációira jönne ki?(ilyenkor úgy tudom, hogy vagy végtelen, vagy 0, vagy konstans a megoldás, vagy L'Hospital szabályt vagy "jobb és bal oldali" határértéket kell alkalmazni)

2013. jan. 22. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:

L'Hospital szabályt a definició szerint két esetben lehet csak alkalmazni:


Ha mindkét függvény nullához, vagy ha mindkét függvény plusz végtelenhez tart.

2013. jan. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy x mihez tart, hanem hogy a függvény milyen alakú. Ha 0/0 vagy +-végtelen/végtelen alakú, akkor használható a L'Hospital-szabály. Ettől eltérő esetben nem. Tehát x tarthat bármihez, a lényeg hogy megfelelő alakú legyen a tört.
2013. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

A jobb és bal oldali határérték számítást is lehet használni attól függetlenül hogy mihez tart az x? És ezt csak akkor lehet használni ha a függvény alakjában a nevező a behelyettesítés során 0-ra jön ki?

2013. jan. 24. 22:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, használhatod, ha az könnyebb. Ha mindkét határértékre ugyanaz jön ki, akkor ott határértéke van a függvénynek.


Nem a nevezőnek kell 0-nak lennie, hanem az egész törtnek 0/0 alakúnak kell lennie (vagy +-végtelen/végtelen).

2013. jan. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget:)
2013. jan. 28. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!