Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire bevett dolog "átszako...

Mennyire bevett dolog "átszakosodni" műszaki alapképzés után más mesterre? (villamosmérnökről fizikára)

Figyelt kérdés

Idén jelentkezem egyetemre és mindenképpen BME-ben gondolkozom. Ha föltesszük hogy elvégzem a villamosmérnök alapszakot, akkor mennyire racionális fizika mesterre áttérni utána? Elméletileg tudom hogy lehetséges, olvastam hogy fizika MSc-re "várják a mérnök alapszakon végzetteket is", és megadják az elvárt minimális kreditszámokat kategóriánként.

Arra lennék végtére is kíváncsi hogy mekkora hátrányt jelent egy ilyen manőver, és hogy lehetséges-e úgy csökkenteni a lemaradást hogy BSc alatt tudatosan eszerint veszem fel a választható tárgyakat?



2013. febr. 21. 20:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha már tudatosan erre készülsz, akkor nem olyan vészes talán. Van aki csinált ilyet, ő mondta, hogy amíg behozta magát kvantum fizikából az nagyon kemény volt.

A fontosabb kérdés, hogy ennek mennyi értelme lenne. Fordídtva jobban el tudom képzelni. Úgy hallottam, hogy alapból sok fizikás villanyos munkát kap, mert arra van igény. Sztem amit te írsz, annak akkor lehet értelme, ha technológus akarsz lenni, más esetben jobb a villany msc.

2013. febr. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!