Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A biológia vagy a földrajz a...

A biológia vagy a földrajz a nehezebb?

Figyelt kérdés
Mindkettőnek nyilván megvan a maga nehézsége és szépsége, tehát nem versenyeztetni akarom a két tárgyat, az egyik rovására, hanem az olyan különbségekre vagyok kíváncsi, minthogy az egyiknél például többet kell biflázni, több a "száraz" rész, vagy épp kevesebb a magolós rész, viszont bonyolultabb, nehebb megérteni. Gondolom, ez egyéni beállítottság kérdése is, hogy kinek melyik megy könnyebben (annak ellenére, hogy nem könnyű), mert jobban rááll az agya. Tehát tapasztalatokra lennék kíváncsi, főleg egyetemi, főiskolai szakok szintjén. Van olyan, aki a középiskolai lelkesedését elvesztette az egyetemre, fősulira kerülés után? Ha igen, miért, mi volt a különbség? Mi volt az a tényező, amire nem számított, és ami miatt megbánta a döntését? Ha mindkettő egyformán érdekel, melyiket érdemesebb választani? (Akár tanulás, akár későbbi elhelyezkedés szempontjából.)

2013. febr. 22. 13:11
 1/3 anonim válasza:
attól függ hogy milyen szinten szeretnél vele foglalkozni. én bioszos vagyok de még így is azt mondom hogy a középszintű érettségi sokkal könnyebb földrajzból mint bioszból, emelten viszont már kiegyensúlyozódik, szóval ott inkább azt érdemes tanulni amit szeretsz, mert ha nem szereted akkor nehezen fog menni (néhány dolog úgy is ha szereted)
2013. febr. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a kéz.
2013. febr. 25. 10:03
 3/3 bensdorp ***** válasza:

Az emelt érettségik közül egyértelműen a biológia igényli a legtöbb tanulást, olvasást, sokkal nagyobb tudományterületet fog át bármely más tárgynál. Hogy melyik a nehezebb, az pedig érdeklődési kör és adottságok kérdése. Én a biológia orvostudományos területét tanultam kiszélesítve az egyetemen, és sokkal jobb és érdekesebb pontos részleteiben megérteni az életműködéseket, betegségeket és kezelésüket, mint a gimnáziumi, lebutított verzió.


Biológiával sokkal több az elhelyezkedési lehetőség, de ez még nem jelenti azt, hogy a földrajz irányában ne lennének élvezetes munkalehetőségek, csak éppen kevesebb.

2013. febr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!