Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy szakközépiskola gimnázi...

Ha egy szakközépiskola gimnáziumi tagozatán tanulnék, egyenlő esélyekkel indulnék rendes gimnáziumot végzettekkel szemben egy főiskolai/egyetemi helyért?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 18:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
esélyeid egyenlőek, tudásod egy gyenge gimnáziumnak felelne meg
2013. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Atyaég ez a kérdés..... látszik, hogy nem sok fogalmad van az egészről. :)

Figy. ugyanannyi esélyed van! A főiskolai/egyetemi felvételinél nem azt nézik melyik iskolába jártál. Hanem milyen eredményekkel végezted el a 11-12.osztályt és milyen lett az érettségid. Abból a szempontból válaszd meg az iskolád, hogy ha tudod milyen főiskolára/egyetemre akarsz majd továbbmenni, biztosan legyen abban az iskolában azoknak a tárgyaknak az oktatása amelyekből emelt/közép szintű érettségit kell majd tenned.

Értesz?

2013. febr. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%
Hát attol függ milyenek a tanárok. A gimibe nagyon hajtanak, a szakközépbe viszont nálunk mindenki azt csinál, amit akar, olyan is volt egy dogánál, hogy az kapott ötöst a dogájára, aki puskát írt, mert annál látta a tanár, hogy legalább készült, és tudta, hogy a többi meg úgyse, így nem kellett megírni. Viszont ilyen szakközép gimijéről még nem hallottam, ezt hogyan kell elképzelni?
2013. febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
Az első válaszoló véleménye teljesen szubjektív és nem értek vele egyet. Mert nem takarja a valóságot. Aki szakközépiskolába jár, nem kap gyengébb oktatást, ezáltal hátrányosabb helyzetbe sem kerül. Aki nem akar tanulni az gimnáziumba sem fog, nem jelenti a gimi azt hogy valaki feltétlenül képzettebb lesz.
2013. febr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%
A lehetőséget manapság már a legtöbb ember megkapja, hogy legalább az érettségiig eljusson. Azt hogy ezt ki-mennyi erőbefektetéssel teszi meg, az a saját akaratán múlik. Én pl. szakközépiskolába is tudtam tanulni, nem éreztem magam kevesebbnek a gimiseknél. Habár a gimisek mindig többnek gondolták magukat (ez is vicces azért).
2013. febr. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Jesszusom...én is közgazdasági szakközépbe járok, még is 4,6 minden évben az érettségi átlag, és rohadt jók a tanárok, rohadt sokat kell tanulni:D ne általánosítsatok már
2013. febr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%
Egyáltalán nincs igazad 18:36. Nem mindegyik szakközépbe nyomatják úgy az anyagot, sokkal elnézőbbek nálunk a tanárok, van, hogy kimegy dolgozatkor a tanáriba, mosdóba, és óra végén jön vissza, addig úgy ki lehet nézni mindent mindenhonnan, hogy még haza is érnék és netről is kikereshetném. Tényleg tanárfüggő, mondjuk nem mondom, hogy gimiben nem fordul elő ilyen eset, de ezt tényleg meg kell érdeklődni az ott tanulóktól. Ja és ami még külön tetszett nekem: kilencedik félévkor megkérdezte a tanár, hogy mi franciaország fővárosa, és 25 gyerekből 20 nem tudta, vagy teljesen marhaságot írt, na nekem ott volt a vége, át is jöttem gimibe, nem akartam ilyen dedós szinten haladni az osztállyal..
2013. febr. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

ha egyetemre akar menni akkor mindenképpen gyengébb oktatást kap egy szakközépbe, hiszem a gimnáziumok azért vannak, hogy az egyetemre készítsenek, a szakközepek meg szakmát adnak

tehát lehet akármilyen jó szakközépiskola, akkor is a gimnázium készít fel igazán az egyetemre

2013. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
28%

" szakközepek meg szakmát adnak "

Nem ad szakmát a szakközépiskola, drágám.:) Az a szakmunkásképző.

puszi

2013. febr. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%

Már kezd fájni, hogy hozzá szól boldog boldogtalan akinek fogalma sincs az egészről, mert valószinüleg még Ő maga sem jutott el az érettségiig... :(

Ja és jó, nem a kérdéssel foglalkoztok, hanem fújjátok a magatok igazát.

2013. febr. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!