Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy szakközépiskola gimnázi...

Ha egy szakközépiskola gimnáziumi tagozatán tanulnék, egyenlő esélyekkel indulnék rendes gimnáziumot végzettekkel szemben egy főiskolai/egyetemi helyért?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 18:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%

Úgy látom kevesen fogták fel, hogy a kérdező gimnáziumba menne, csak éppen olyanba, ahol működik szakközép is.


Szerintem a lényeg nem a szakközépen van. Attól még lehet erős iskola. Például a pécsi Babits benne van az országos top 100-ban, pedig postaforgalmi szakközép is. Említhetném a váci Boronkay-t is.


A lényeg az, hogy erős-e a gimi, azaz

-milyenek az osztálytársak

-milyen a helyi tanterv, milyenek a lehetőségek.

Az osztálytársak elsősorban a nyelvtanulás miatt érdekesek - ha gyengék az osztálytársak, akkor a haladó nyelvi csoportban se lesz esélyed a nyelvvizsgára - az pedig esélyes hogy már a felvételi feltétele lesz, bár szerintem csak az erősen túljelentkezett szakoknál. (pszichológus, jogász mondjuk) Ugyanakkor előnye is van a gyengébb osztálytársaknak. Egyrészt a tanár lejjebb viszi a lécet, tehát jobb jegyeid lesznek, mint egy elit gimiben ugyanannyi tudással. Tehát ha okosabb vagy az osztálytársaidnál, a továbbtanulásod szempontjából felesleges tárgyakból kevesebb tanulással is jó jegyet kapsz, az így felszabaduló időben pedig foglalkozhatsz azzal, ami érdekel. Másrészt a tanárok ráérnek veled foglalkozni, hiszen alig van tehetséges diákjuk, így jobban segítik a fejlődésedet. Én annak idején gyenge gimibe jártam, és nem bántam meg. Max. pontra írtam a központikat (ami a mai emelt érettségi megfelelője).

Szóval a jobb jegyek miatt talán még könnyebb is a bekerülés.

Az egyetlen, ami miatt a fiamnak már nem javasolnám ezt a taktikát, a nyelv megnövekedett szerepe, és a nyelvtanulás nehézsége gyenge osztályban.


A másik amit feltételenül nézni kell, hogy az iskola melyik tárgyakból biztosítja a közép- és melyekből az emelt szintű érettségire való felkészítést. Benne van-e az a tárgy, ami várhatóan majd kelleni fog -, mert ha nincs, akkor már egyértelmű a hátrány. Jogod ugyan lesz így is akár emelt érettségit tenni, de egyedül kell felkészülnöd rá.

2013. febr. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
88%
jó lehet, hogy nem tudom, hogy mit ad egy szakközépiskola, de ha nem ad szakmát és egyetemre se készít, akkor mire jó??? mert rengeted szakközépiskolás tudása meg se közelíti a gimnazistákét és le lehet szólni, hogy nem kéne általánosítani, de az én környezetemben ez így van!!!
2013. febr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
67%
Miért ne készítene egyemetemre?:D 4,6-os átlagérettségivel/osztály nem mond el egy bizonyos szintet?;)
2013. febr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
22%

Amúgy meg nyugodtan járhatsz gimnáziumba, ilyen buta vagy:D vagy hogy értsd:

amúgy meg nyugodtan járhatsz gimnáziumba, ha ilyen buta vagy!!!!!!!!!!!!!!!!

2013. febr. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
mi a probléma tárgya??
2013. febr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
22%
semmi!!!!
2013. febr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!