Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia vagy gyógypedgógia?

Pszichológia vagy gyógypedgógia?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyiket érdemes tanulni és miért?
2013. febr. 24. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Pszichológusként lehet magánrendelésed, és egy csomó pénzt kaszálhatsz a bajba jutott embereken. Gyógypedagógusként erre kisebb az esély.
2013. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Önkéntes vagyok egy fogyatékosok otthonában, így a gyógypedagógiai ágáról egy kicsit tudok mesélni. Mondjuk ennek is többféle szakiránya van, de itt is van többféle osztály, tanulásban akadályozottaktól kezdve autistáig mindenféle. Hát mit ne mondjak, elég szívszorító látvány sokszor. Nem elég a végtelen türelem, tolerancia, hanem le kell gyűrnöd azt a sajnálatot, amelyet a beteg gyerekek után érzel. Nagyon sok segítséget kívánnak és itt már olyan dolgoknak örülünk, ha 10 éves gyerek képes egy képpel elmutogatni, hogy neki most WC-re kell mennie. Mert nagyon sokan közülük beszélni sem tudnak, ilyen kis képekkel kommunikálnak. Valaki sajnos arra sem képes, nagyon lassan tanulnak.

Ennek ellenére nagyon hálás feladat. Mikor először mentem oda egy óvodás kislány azonnal integetett nekem és hívott játszani pl. Nagyon édes volt. Vagy volt egy másik, idősebb lány, szegény ő halmozottan sérült, mozgásilag is, értelmileg is, mégis mikor meghallotta, hogy engem is úgy hívnak, mint őt, nagyon jót nevetett. Szóval sok öröm is van ebben a munkában, nem csak bánat.

Pszichológia meg nem tudom. Sokan azt hiszik, hogy tanulnak 5 évet, azt húznak magán praxist nyitni, pedig egyáltalán nem így van (legjobb bnőm pszichológiát tanul, szal tudom mit beszélek). Kell hozzá PHD meg rengeteg gyakorlat. Over 30 leszel, mire gondolkodhatsz magán praxisban. Csak kérdés, hogy Te magad mit szeretnél. Ha valóban beteg, sérült emberekkel szeretnél foglalkozni, akkor gyógypedagógia. Pszichológus beteg emberekkel nem foglalkozik. Ha valakinek már súlyos problémái vannak, az pszichiáterhez megy amúgy is. Szerintem pszichológusként nem találkozol annyi érdekes emberrel, annyi "izgalommal", mint gyógypedagógusként. Arról nem is beszélve, hogy egy pszichológus is csak akkor keres jól, ha magán praxisban dolgozik, különben nem keres többet, mint egy gyp.

2013. febr. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló te is gyógypedagógiát tanulsz, hogy önkénteskedsz? :)
2013. febr. 24. 15:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem, én csak önkéntes vagyok :) barátnőm tanul gyógypedagógusnak, neki kellett kötelezően egy hétig önkénteskedni egy ilyesmi helyen és nagyon megtetszett a dolog, úgyhogy most én is járok.
2013. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És nem gondolkodtál még abban, hogy gyógypedagógusnak tanulj?Szerintem nagyon sikeres és jó munkaerő lennél ebben a szakmában! :)
2013. febr. 24. 16:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Háááááát köszi, de én mindig is orvosnak készültem és ez most sincs másképp :) csak tavaly lecsúsztam 3 ponttal, ezért vagyok most kvázi ilyen "ráérős", hogy ezt csinálhassam.
2013. febr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Orvosnak?Nagyon helyes!Végre valaki akiben empátia is van és úgy készül orvosi pályára mert sajnos sokaknál ez nem mondható el...
2013. febr. 24. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!