Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatási szakképzésnél...

Felsőoktatási szakképzésnél ez hogy van?

Figyelt kérdés
Felsőoktatási szk-re szeretnék jelentkezni a BGF-re. Viszont ugye alapképzésre való továbbtanulás esetén el kell hogy fogadják kreditjeim 75% át. Viszont ha én mondjuk gazdmen. felsőoktatási szk-ről mennk át nemzgazd. alapképzésre akkor is elfogadnak valamennyit? Tudtommal vannak ugyanazok a tantárgyak nem? Vagy csak akkor ha nemzgazd. fsz-re is megyek? Mert az csak a BGF en indul ami szóba jöhet. Néztem még a győri SZE-T. de ott csak gaz men fsz van. Hogy van akkor ez?
2013. febr. 25. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:

A háromból a legkedvezőbbel: pontszámítás felsőoktatási szakképzésen


Felsőoktatási szakképzésen a felvételi összpontszámot az alábbiak szerint kell kiszámolni:


a tanulmányi pontok kétszerezésével, vagy

a tanulmányi pontok és az érettségi pontok összeadásával, vagy

az érettségi pontok kétszerezésével.

A három lehetőség közül - külön kérés nélkül - azzal számolják ki a jelentkezők pontszámát, amelyik számára a legkedvezőbb.


A tanulmányi pontok számítása ugyanúgy történik, mint alapképzésen, azonban az érettségi pontok az igazolt eredmények közül a két legjobb érettségi vizsgatárgy eredményéből állnak össze. A többletpontok köre is megegyezik az alapképzésen adható többletpontokkal, azzal a kivétellel, hogy felsőoktatási szakképzésre való jelentkezés esetén az Országos Képzési Jegyzékben szereplő emelt szintű vagy felsőfokú szakképesítésért, valamint az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyen elért helyezés alapján nem adható többletpont.


Felsőoktatási szakképzésre csak az a jelentkező vehető fel, akinek az emelt szintű érettségiért járó többletpontokkal együtt, de a más jogcímen adható többletpontok nélkül számított pontszáma eléri a 200 pontot.

2013. febr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
elsőnek: nem ez volt a kérdés!!
2013. febr. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bizony nem! :) Annyi helyre másolgattam mostanában hogy ezt véletlenül benéztem úgyhogy bocsi!Na szóval nem akarok hülyeséget írni, de szerintem ezt a suli honlapján kéne megnézned hogy elfogadják e vagy hívd fel őket az a biztos!
2013. febr. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!