Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány munkaügyi központ által...

Hány munkaügyi központ által támogatott tanfolyamot lehet elvégezni?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki már a 3.at csinálja, hányat lehet elvégezni belőlük? Van erre valami szabály? (arról van szó, amiért a képzés ideje alatt fizetnek havonta 43.000 forintot)
2013. febr. 25. 14:10
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom te mire jelentkeztél meg hol, de szerintem mi nem egyről beszélünk. A munkaügyisen adnak 90%os utazási kedvezményt lakhely és iskola között.
2013. márc. 2. 10:59
 12/16 anonim ***** válasza:
Csak akkor adnak utazási támogatást ha másik városban laksz, de nekem a helyi egyvonalas felnőttbérlet kerülne majdnem 5000-be, azt meg nem támogatják.
2013. márc. 3. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Igen, így már értem. Nekem is mondták, hogy helyire nem érvényes.
2013. márc. 3. 12:59
 14/16 anonim válasza:
35%
Sokan örüljetek neki hogy egyáltalán kaptok pénzt. Mi meg dolgozók gürizzünk helyettetek, ti meg ücsörögtök az iskolába és még pénzt is kaptok. Van a másik változat. A Fizetős! Ti fizettek egy 1 éves suliért fél misit. Az jobb? Sokan azért mentek csak el hogy addig se kelljen dolgozni a pénzen meg elücsörög. Pl: Veszprém SHEF suli. Szakács képzés. 25 tanulóból bejárt max 3 a gyakorlati papirjukat meg alá írták maguk, aztán elücsörögtek a kocsmába azon a pénzen amin az állam eltart titeket. Dolgozni egyik se akar. Mert ezek se. Az életbe nem lesznek szakácsok. Meg is bukott a fele. Tisztelet a kivételnek aki tényleg tanul és nem hisztizik hogy csak ennyit kap. Dolgozni kell elötte aztán lesz magasabb munkanélküli. Én dolgozok. Havonta a fizetésem fele arra megy el hogy tanuljak mert különben elöbb utóbb elbúcsúznak az embertől. Az mennyivel jobb? Dolgozok meg tanulok, és fizetem a költségeit. Hozzá teszem állami cégnél.....
2014. ápr. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
61%
Kedves utolsó! Lehet igazad van egy-két dologban, de szerintem ne ess túlzásokba. Nem tudom miért kell ilyen kijelentést tenni, hogy a dolgozó pénzén élünk (örülök ha van miből élni). Szerintem kimondhatnád a véleményed kevésbé sértő módon is. Te meg örülj, hogy van munkád. Én egy digitális érettségire járok, emellett elvileg mehetnék dolgozni, de már nem egy helyre jelentkeztem, és sehol sem kapok munkát. Tegyük hozzá fiatal lány vagyok, életerős és akarok dolgozni. Nyelveket tanulok, nem vagyok semmire kellő. Nehogy azt hidd, hogy itthon ülni olyan baromi jó. Itt tespedek, kedvem nincs semmihez, mert egy munkára több százan jelentkeznek és igen, ha van lehetőség el fogok menni egy támogatott tanfolyamra, mert egyrészt kell a pénz, az a kicsi is, másrészt addig sem ülök itthon és lesz egy plusz képzettségem. És akkor szerinted ennyivel el van intézve, hogy tisztelet a kivételnek.. Hát kösz, de aranyos vagy. Én egy kis városban élek, itt eleve nem sok lehetőség van, még egy nagyvárosban sem. Persze, örülök, hogy iskolába járok és még pénzt is kapok, de rohadtul nem erre vágyom (30 ezer ft). Például most egy olyan tanfolyamra fogok menni amihez semmi kedvem, mert inkább mennék dolgozni 80-90 ezerért addig míg nincs meg a suli... Azt hiszitek ez akkora buli.. Ráadásul oda kell tenni kicsit magad mert ha megbuksz vissza kell fizetned az egészet. Amúgy meg tesztet kell írni, amiből egyből lehet tudni ki milyen értelmiségi szintet képvisel.. Eleve hogyan fogalmaz, milyen válaszokat ír, tud e helyesen írni. Ide is ugyan olyan normális emberek járnak, mint "te", csak annyi a különbség, hogy nincs munkánk és beleőrülünk.. ebben a szemét országban nincs lehetőség, és valamit mindenkinek csinálni kell. Neked is ugyan úgy megvan az esélyed erre a tanfolyamra, mint bárki másnak. Én lassan 1 éve vagyok itthon. Nem akartalak megbántani, csak zavar, hogy egyből ilyen indulatosan írsz. Nem tudsz semmit az egészről és valahol hallottál valamit, ami lehet nem is így van. Tudod nem szól szám nem fáj fejem.. Úgy írsz mintha tele lenne az ország jobbnál jobb munkalehetőséggel "Sokan azért mentek csak el hogy addig se kelljen dolgozni a pénzen meg elücsörög" Szerintem a többi szépen meg is bukott, mert ilyen nincs. Nem egy embert ismerek aki ilyen tanfolyamon részt vett. Anyukám is köztük van.
2014. ápr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
6 havonta leht de nem szoktak ilyen sűrűn adni bár apukám is kijárt vagy 10 -en valahány uniós támogatott tanfolyamot
2015. aug. 7. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!