Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy és számvitel 2 éves...

Pénzügy és számvitel 2 éves felsőoktatási szakképzés: Érdemes jelentkezni, többet ér mint egy okj?

Figyelt kérdés
bsc-re esélyem sincs bejutni (kb 460 pont kell hozzá)
2013. márc. 1. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez is OKJ, csak 55-el kezdődik a száma, ez jelenti azt, hogy felsőfokú.

Én is ezt végzem jelenleg, remélem, hogy érdemes, ebből lehet elindulni a mérlegképes könyvelő felé is.

Többen vannak a csoportunkba akik nem tudták befejezni a fősulit, ezért jöttek

Illetve mivel ezeket már csak fősulik indíthatják, nekünk ha elvégezzük ezt a sulit automatikusan felvételt nyerünk fősulira és a második évtől kezdünk.

Lehet neked ez is szempont

2013. márc. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha elvégez az ember egy ilyet, tényleg automatikusan felvételt nyer bsc-re? Nem csak pont és kreditbeszámítás? :-O Hol van ez leírva? :-)
2013. márc. 1. 12:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy oda is, felvételt nyerhet-e. Én a Dunaújvárosi Főiskola által indított tanfolyamon veszek részt és azt mondták, ha megvan akkor mehetek tovább oda. Nem tudom máshol is így van-e.
2013. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Automatikusan nem nyer felvételt senki alapszakra, szerintem sehova. Beszámítják plusz pontnak, ha elvégezted. De ugyanúgy felvételizned kell, mint mindenki másnak.
2013. aug. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A felsőoktatási szakképzések kikerültek a jegyzékből, 2013 szeptemberétől ilyen képzést csak egyetemek és főiskolák indíthatnak. A kétéves szakok végén továbbra sem jár diploma, viszont a megszerzett kreditek kétharmadát beszámítják, ha szakirányú BA- vagy BSc-szakon tanulnak tovább a hallgatók.


tehát: igen, többet ér, mert ez felsőfokú végzettséget ad (de nem diplomát), míg az OKJ középfokút.

Másrészt OKJ-ra ettől függetlenül jelentkezhetsz, mert az első szakképzettség ingyenes.

2013. aug. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!