Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anyagmérnök (ME) vagy Vegyészm...

Anyagmérnök (ME) vagy Vegyészmérnök (DE)?

Figyelt kérdés
Melyik nehezebb? Melyiken szerzek hasznosabb diplomát?

2013. márc. 1. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
ezek nem a legjobb egyetemek
2013. márc. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és aki nem tudja megtenni h a legjobb egyetemekre jár, az már ne is menjen egyetemre...
2013. márc. 1. 19:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyagmérnök a Miskolcin. Az a top 3-4 között van műszaki területen.
2013. márc. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
83%

"ezek nem a legjobb egyetemek"


Gondolom az a legjobb, ahová te jártál.

2013. márc. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Miért kedves első neked mik a "legjobb" egyetemek??

Attól,hogy nem Budapesten vannak,attól még mind a kettő nemzetközileg elismert,csak neked a gyöpös fejeddel a pesti divategyetemek számítanak jónak

A Miskolci Egyetem volt a világ első műszaki egyeteme ennyit erről

2013. márc. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Anyagmérnök! A Miskolci Egyetemen nagyon jó képzés folyik, nehéz, de meg lehet csinálni. Minden ismerősömért akik ott végeztek, két kézzel kapkodtak. Bár szakiránytól is függ. A polimer jó, meg a képlékenyalakító, de végül is a többi is jó:D

Am én is Miskolc mellett vagyok (persze műszaki téren csak..), de az h a miskolci volt az első műszaki egyetem az elég gyenge érv. Azóta már igen sok víz lefolyt a Dunán, igen csak felhígultak a dolgok, attól h 50 éve milyen minőségi oktatás folyt ott, egyáltalán nem garantálja, hogy mi is így van. De amúgy tényleg jó, csak hát mondom, ez amúgy gyenge érv:D

2013. márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
10%
ezzel csak azt akartam mondani,hogy nem egy 10éve alapított noname kis valami az az egyetem
2013. márc. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Engem is érdekelne hogy melyek a "legjobb" egyetemek?

Bármelyik fórumba nézek mindenki a budapesti egyetemeket említi. (BME, ELTE, PÁZMÁNY, Corvinus, esetleg NKE, BGF mint főiskola) Tényleg vidékiek közül (esetleg SZIE -legtöbb kara vidéken van-, SZTE,) ezzel kifújt a dolog.

Akik így gondolkoznak ezzel a sablonnal végiggondolták már hogy nem járhat mind a 300 ezernél is több aktív hallgató ezekre az egyetemekre kizárólag. Sokan meg sem tudják tenni hogy Bp-re menjenek tanulni, ha van közelebb is lehetőség a kiválasztott irányba. Mitől lennének ezek a legjobbak? Ez egy nagy butaság. Az elhelyezkedés elsősorban a végzett szaktól függ. Egy ElTE andragógia vagy egy NYF andragógia egyformán nem ad piacképes végzettséget. (most direkt írok ilyen szélsőséges és közismert példát) DE mondjuk ha valaki a NYF-n végzett andragógiát, de mellette angol és németül is tud normálisan, meg van egy titkát-ügyintézője hamarosan lesz egy asszisztensi állása, ellenben hiába végzett az ELTE ezen karán ha mondjuk román nyelvvizsgával kapta meg a diplomát és más nyelvet nem tus, meg nincs mellette valamilyen irodai munkára szóló képesítése akkor mehet a Mekibe a pult mögé. Szóval nem minden az hogy melyik egyetemen végeztél, sok más is számít.

2013. márc. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6%
Előző a Semmelweist kihagytad. Hogy hagyhattad ki?
2013. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasznos diplomát szerintem mindkettô egyetem biztosítaná,hiszen mindkettô nagyon jó szakma.Én talán mégis a vegyészmérnökire voksolnák.
2013. máj. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!