Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az OKJ-s képzéseken mindent...

Az OKJ-s képzéseken mindent az alapoktól oktatnak?

Figyelt kérdés
Vagyis ha mondjuk a középiskolában rossz voltam kémiából, attól még mehetek majd vegyésztechnikusnak?

2013. márc. 2. 19:46
 1/10 A kérdező kommentje:

Vagy mondjuk ápolónak?

Vagy ha rossz voltam fizikából lehetek még mondjuk gépésztechnikus?

2013. márc. 2. 19:48
 2/10 anonim ***** válasza:
Annyira nem az alapoktól, feltételezik, hogy van egy nagyon alap tudásod.
2013. márc. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Próbát lehet tenni. Viszont akkor besűrítik 2 évbe a 4 éves anyagot. illetve van, amire már nem térnek ki anyira. A vegyésztechnikusnál pedig pont hátrányban leszel, mert ott van a fizikai kémia, műszaki ismeretek. És a labor.

Másrészt, ott lesz a nyár. Sokat be lehet hozni. Teszem azt elkéred a kidolgozott tételeit attól aki olyan tárgyból érettségizett, ami neked kell technikusira. Szorgalmas tanulással, gyakorlással megoldható, de sokkal nehezebben, mintha folyamatosan készültél volna.

2013. márc. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hidd el nem az alapoktól kezdik. Arra nem is lenne idő. Bár nem tudom, milyen hosszú a tanfolyam, azt nem írtad.

Én egy fél éves tanfolyamra jártam és ott bizony egy tárgynál sem tértek vissza az alapokhoz. Örülhettünk hogy a szakmai témákra volt elég ideje a tanárnak, hogy leadja.

Ha rossz voltál kémiából, ne menj vegyésznek.

2013. márc. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálhatod a Petrikbe. Nem tudom, hogy csak a Tiszkből mehetnek-e de asszem nem. Ott ha más iskolából mész, akkor 2 éves a képzés. Vegyész szakon általános labortechnikus, és vegyésztechnikusi képzés az elérhető. A drig és tox elvileg ráépüléses lesz jovő évtől, tehát a külsősöknek már nem tanulható egyből. Jelenleg legalábbis így fognak változtatni rajta elvileg. De ugye a kormány folyamatosan változtatja..
2013. márc. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az OKJ (tapasztalatom alapján) nagyon az alapoktól gyors tempóban gyakorlatorientált képzés. A kémia-vegyésztechnikus példát nem ajánlom, csak akkor ha a kémiatanár volt a gond nem a kémia.
2013. márc. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

attól is függ, mennyi az óraszám.


Eddig úgy volt, hogy minimál óraszám volt megadva. Ha ez mondjuk 60, akkor mégha belefeszülnek is, nemtudják átadni azt, amit kéne.


Vagyis: Többek közt olyan sulit kell keresni, ahol rendesen tanítanak heti 5 napot, és elég ideig.

2013. márc. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Óraszám: 1000
2013. márc. 2. 23:01
 9/10 anonim ***** válasza:
nem mindegy, hogy minimális vagy maximális. Utóbbi esetben elég akár 1 órát is tartaniuk, mert 1000 alatt van.
2013. márc. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van érettségid?
2016. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!