Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Holland tudás mellé milyen...

Holland tudás mellé milyen végzettséget érdemes még szerezni? Milyen minort válasszak?

Figyelt kérdés

Néderlandisztikán fogok végezni két év múlva, elég jól megy a holland - és elvileg felsőfokú tudásom lesz diplomázásig -, de nagyon el vagyok kenődve, mert külföldön szeretnék élni, és nem tudom, ott egy ilyen diplomával érek-e majd valamit (nem Hollandiába mennék, hanem északabbra). Egyébként én író szeretnék lenni, de tudom, hogy idő kell, míg bejutok a kiadókhoz, és pénzt csinálok az írásból. Ezért kérdezem, holland tudásomhoz milyen szakmát érdemes szerezni - esetleg még egy diploma? Erősen művészbeállítottságú vagyok, meg sokat bébiszitterkedtem, habár inkább pénzért, nem gyerekszeretetből (persze akikre vigyáztam, azokat megszerettem idő közben). Az íráson kívül máshoz nem nagyon van tehetségem, matekból mindig szörnyű voltam.

Jövőre minort kell választanom (ELTE-BTK), de nem tudom, melyiket lenne érdemes. Az eszem azt mondja, tanuljak még egy nyelvet, amit kevesen tudnak, például norvég, de szívem szerint olyan minort választanék, aminek köze van az íráshoz (van olyan minor, hogy ,,Kreatív írás"), így egy kicsit foglalkozhatnék az írással is az egyetemi tanulmányaimban. Te hogy döntenél ilyen esetben?


2013. márc. 6. 16:07
 1/1 anonim ***** válasza:
műfordításon gondolkoztál már?:)
2013. márc. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!