Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógymasszőr vagy szociális...

Gyógymasszőr vagy szociális ápoló és gondozó a jobb?

Figyelt kérdés

2012 júniusában fejeztem be OKJ gyógypedagógiai asszisztens 2éves képzést, azóta próbálok elhelyezkedni.

Tanulmányaim előtt 2 évet dolgoztam szociális intézményben fogyatékos környezetben, majd iskola mellett 2 hónapot gyermekfelügyelőként egy integrációs központba.

Tehát mondhatni van gyakorlatom amit papír nélkül szereztem, plusz a kötelező külső gyakorlat.

Jelnyelv ismerettel is rendelkezem. Mégis szomorú hogy sok-sok interjún voltam, de elutasítottak. Az okát nem tudom, mivel sok esetben emailt írtak vagy azt sem.


Gondolkodom, hogy szeptembertől az új OKJ képzésen belül kéne valamit választani.

A gyógymasszőr és a szociális ápoló és gondozó az a két lehetőség amit úgy gondolok, hogy a meglévő szak mellé jól jönne, de nem tudom melyik a jobb, kedvezőbb.


Gyógymasszőr terén lehetne vállalkozást csinálni és más masszőr technikákat is kitanulni mellé.

Míg a szociális gondozó és ápoló fogyatékos és idősek gondozását végzi.


Jelen esetben még a 12 órától sem riadok vissza, csak legyen munkám és bevételem.


Főiskolára már nem tudok menni érettségi után próbáltam,de nem vettek fel, így lett a OKJ-m, de nem tudok elhelyezkedni és rettentően szeretnék.


Sajnos szakmán kívüli lehetőségeim sincs mivel manapság mindenhova tapasztalat kell (gyártosori betanított munka).


Szerintetek melyik lenne jó választás, nyerő, biztosabb elhelyezkedés


2013. márc. 11. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem a szociális ápoló jobbnak tűnik. Épp nemrég láttam 1-2 hirdetést, ahol ilyen végzettséggel kerestek embereket. Gondolom hogy keresett lehet. A gyógymasszőri szerintem csak úgy működhetne ha tényleg vállalkozóként csinálod. De akkor ugye magad után kell fizetned az adókat...
2013. márc. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

vállalkozáshoz vállalkozáshoz tőke is kell. Szüleimnek van vállalkozásuk tehát tudom nagyjából hogy működik ez a dolog és a maguk utáni adózás,


Hirdetéseket én is láttam szociális területre, kérdés hogy mire elvégezném a képzést lesz e rá igény és a meglévő szakma mellé nővelem e a elhelyezkedést.


A "szagoktól" úgy mond nem tarnanék, megszokás kérdése, már ha meg lehetszokni. Fogyatékos intézményben mikor dolgoztam volt részem pelenkázásban, nem mondom hogy leány álom volt 17 évest hashajtó hatása után pelenkázni.


De személy szerint fogyatékosok és az idősek közel állnak hozzám :-)

2013. márc. 11. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!