Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ÁLLATORVOS SZERETNÉK LENNI....

ÁLLATORVOS SZERETNÉK LENNI. Mi kell ahoz hogy bejussak? Hanyas átlag? Mi számít bele?

Figyelt kérdés

Még most általános iskolás vagyok 7.es,már most tudom mi leszek.MILYEN ÁTLAG KELL AHOZ HOGY BIZTOS LEGYEN A SIKER ?

az általános is beleszámít vagy csak a középiskola?MILYEN VÉGZETTSÉGEK KELLENEK HOZZÁ??



2013. márc. 14. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindeképpen szerintem gimibe menj,ami erős bioszból és kémiából,mert ebből a két tárgyból kell emelt színtű érettségi,az általánost nem nézik.Nem könnyű bekerülni az egyetemre,ha itthon szetnél,mert csak egy van,az is Budapesten.Én is az szerertnék lenni,sok sikert!

16/L

2013. márc. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szegeden is van Állatorvosi Egyetem ...

Maximum pontszám kell a bejutáshoz,azaz több mint az általános (ember) orvosira ...

2013. márc. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

2. válaszoló! Erre mondják, hogy jobban tetted volna, ha hallgattál volna, mert nem, nincs Szegen állatorvosi egyetem, se kar, se szak. Csak Budapesten. Ha nekem nem hiszel, nézz utána a felvi.hu-n!


Egyébként meg az első válaszoló 100 %-osan leírt mindent. Végre valaki, aki nem azt írja, hogy fizika érettségi, mert a többi orvosi szakkal ellentétben, az állatorvosira a fizikát nem fogadják el, csak bioszt és kémiát. Erre a kettőre hajts rá nagyon. Jelen állapotban mindkettőt emelt szinten kell teljesíteni, de ki tudja mi lesz, mire Te oda kerülsz... egyebekben pedig én is inkább egy biosz-kémia tagozatos gimit választanék, ez nagyon jó alapokat ad, ugyanakkor nincs probléma akkor sem, ha közben véletlenül meggondolod magad.

2013. márc. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

AZ ált. isi. nem számít semmit, és nem átlagot néznek.


11-12 számít + az érettségi.

De nagyon jó tanulónak kell lenni + jó érettséginek kell lenni + csomó pluszpont.


Ja és jó helyesírás. Mert az nagyon ciki szerintem ha egy olyan ember nem tud helyesen írni aki orvos vagy orvosnak készül!

2013. márc. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Csomó pluszpont = jelen állás szerint mindegy, hogy van e nyelvvizsgád, mivel a 2 emeltért (biosz + kémia) megkapod a kimeríthető 100 többletpontot.
2013. márc. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is azt ajánlom, hogy olyan gimnáziumba menj, ahol színvonalasan, emelt szinten oktatják a bioszt és a kémiát. Elég magas szokott lenni a ponthatár, úgyhogy nagyon jó érettségit kell írni. Nekünk még anno a 11. második félévének és a 12. első és második félévének jegyeit nézték. Úgyhogy az alap tantárgyakból mint matek, magyar stb. is nem árt, ha ötös vagy. Nem tudom, hogy most milyen pontrendszer van, nekünk még jól jött a nyelvvizsga pluszpont, mert nem volt kötelező bioszból és kémiából is az emelt szint, elég volt az egyikből, de most mindkettőből emelt kell. Mindenesetre azért nagyon ajánlott egy legalább középfokú nyelvvizsga, mert a diplomához úgyis kell, és gimi mellett több ideje van az embernek nyelvet tanulni, mint az egyetemen. Bár addig még sokat változhat a helyzet, de jól teszed, ha előre rákészülsz. És Magyarországon tényleg csak egy állatorvosi egyetem van, mégpedig a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kara Budapesten, nem tudom, hogy a második válaszoló honnan szedte, hogy Szegeden is van. Nagy elhivatottság, és sok szorgalom kell hozzá, hogy valaki elvégezze ezt az egyetemet, rengeteget kell tanulni, de szerintem megéri, én nagyon szeretem csinálni. Ha szeretnél utána nézni az egyetemnek, itt megteheted, ez a kar honlapja:

[link]

Sok sikert kívánok!

2013. márc. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Én is az akarok lenni, és biosz-kémiás osztályba járok. Heti két biosz van és négy kémia. Az a lényeg, hogy ebből a két tárgyból emelt szintűt tegyél. Én még csak kilencedikes vagyok, de már százszor elmondta minden tanár:) Én a Sztehlo Gábor Evangélikus Gimnáziumba járok, de vannak jobb gimik is, ahol van emelt szintű biológia oktatás. Sok sikert:)
2013. márc. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget ! :)


Széchenyi István Gimmnáziumba szeretnék menni biosz-kémia szakra remélem sikerül tényleg nagy szorgalom kell hozzá de rajta vagyok !!

2013. márc. 16. 11:35
 9/9 anonim válasza:
31%

Ne menj álltaorvosnak,hacsak nem milliomosok a szüleid,és nem tudsz niytni rögtön egy rendelőt(de elég túltelíett a piac szóval ezzel is lehet tönkremész).

Különben csak max alkalmazottnak tudsz elmenni egy rendelővel már rendelkező dokihoz aki az utolsó bőrt is lehúzza rólad röhelyes fizuért.Van egy barátnőm aki ilyen helyen melózik,néha 16 órákat,bejelentve persze csak 6 órás minimálra van és keres 100 ezret...

2013. márc. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!