Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok erről a suliról?

Mit gondoltok erről a suliról?

Figyelt kérdés

Most vagyok nyolcadikos és már beirarttak matek előkészítőre mert eléggé nem megy most.A Károlyi Mihály Fővárosi Gyakorló Kéttannyelvű Közgazdasági Szakközépiskola.És az előkésítőkre mit kell vinni?

14/L


2009. szept. 16. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Oda járok! :) Lol!

Amúgy a Hunfalvyba jártam középsuliba (konkurencia XD), de OKJ-ra átkerültem a Károlyiba. Nem igazán szeretem, a Hunfalvy klasszisokkal jobb volt. Van 1-2 jó tanár a Károlyiban, olyan igazán nagyon jó, konkrétan ők az istenek a szakmában, hát van belőlük 2-3. Aztán van 1-2 olyan tanár is, aki csak dumál a vakvilágba, azt se tudja, mit tanít, aztán 4x meghúz mindenkit a vizsgán. Vannak szigorúak is, de minden suliban vannak ilyen tanárok. Igazából csak azt tudom mondani, amit a suliban látok, hogy van olyan tanár, akit túrórudival lehetett lekenyerezni :), és van olyan tanár, aki kegyetlenül szigorú, meglátod és becsinálsz. És barátnőm nulladikba ment németre ide, és az 5 év alatt egy középfokú nyelvvizsgát ért el, ahhoz képest, hogy nulladikban heti 16 nyelvórája volt, én meg a Hunfalvyban felsőfokot csináltam 4. év végém, sőt, az egész osztály megcsinálta! És csak heti 6 németünk volt! + a tantárgyak közül 1-2 németül. Szóval inkább a Hunfalvyt ajánlom, ha igazán jó sulit akarsz, de mondom, itt is vannak olyan tanárok, akiket nagyon tisztelek és nagyon értenek ahhoz, amit tanítanak. (2. éve vagyok a Károlyiban)

Nem tudom, mit kell vinned az előkészítőre, én a hunfalvy előkészítőjébe jártam, oda vittem első alkalommal 1 füzetet és 2 tollat. Aztán vettük egy könyvet matekból, amit a suli nyomtatott, és németből meg nem volt könyv, de lediktálta a tanár, hogy a felvételin mik lesznek a tételek, és azokat kellett kidolgozni.

Ja, és a Károlyiba szánalmasan könnyű volt a felvételi, röhögve írtam meg, 3. voltam az osztályba felvettek listáján. De csak 2.-nak jelöltem, így nem oda mentem végül.

Sok sikert, ügyes légy! :)

2009. szept. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oké köszi ezeket.Csak ugy kiváncsiságból te hányas voltál az általánosban matekből?mert én nem vagyok valami fényes belőle.:)
2009. szept. 17. 18:09
 3/5 anonim válasza:

Hát én most vagyok 10.-es a Károlyiban.

Elég színvonalas suli, mindent az angolra fektetnek, a tanárok nagy része szigorú, de vannak eszméletlen aranyos, és jó tanárok. A felvételinél ha a központit jóra irod meg, onnan már egyszerű bekerülni. Én ha leérettségizek felsőfoku C tipusú nyelvvizsgát kapok, és közbe ECDL vizsgát is elkezdtem. Érdemes ide jönni ;)

Állítolag BP legjobb középiskolája, legalábbis az igazgató ezt hangoztatja.

Sok Sikert.

2009. szept. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Erős 4es voltam mindig általánosban.
2009. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Még mindig első válaszoló vagyok!

Noigen, az igazgató ezt mondja, de az igazgatónak ez a dolga. Így vonzza az általános iskolásokat. De ha statisztikát nézel, akkor a Hunfalvy eredményei sokkal jobbak.

Mindegy, te a Károlyiba akarsz menni. Inkább a rossz oldalát nem taglalom, nehogy elvegye a kedved. Mondjuk és szakképzős vagyok itt, és a szakképzősök "mostohagyerekek". Velünk alig törődnek, nem értesítenek dolgokról, stb. Az igazgatónő meg azt mondta, hogy ha valami nem tetszik, el lehet menni. De azért a középsulisokkal biztos nem beszélnek így... Meghát mi kapjuk a legkattantabb tanárokat, akik a középsulisokat nem is taníthatják, csak az OKJ-sokat, mert annyira kattant tanárok...

Ja, és tök jó röplabdacsapata van a Károlyinak! :) Meg néha jó suli programokat szerveznek."

2009. szept. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!