Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OE villamosmérnöki szak...

OE villamosmérnöki szak lányként? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 08:15
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
A legjobb indulattal mondom: nem értem a kérdést. Mit akarsz azzal mondani hogy "lányként"? Ha téged érdekel a fizika, azon belül az elektromosság és területei, miért ne mennél villamosmérnöknek?! Egy lány mentális képességei azonosak egy fiúéval..Nem neked kell majd mászóvasat csatolni és oszlopokra kapaszkodni (de még azt is meg tudnád tenni ugyanúgy, hacsak nem szédülsz..ugyanakkor több ezer férfi is van, aki igen.) Tehát: hajrá! - és ne hagyd magad - holmi hülye társadalmi "szereposztás" okán - beskatulyázni, kategorizálni. Menj - és légy..évfolyamelső!
2011. nov. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél a pont.
2011. nov. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 eszta41 válasza:
Mivel ebben a szakmában dolgoztam - igaz nem villamosmérnökként - elmondom neked, hogy nagyon sok villamosmérnök lány van. Nem is értem, hogy ez neked miért okoz problémát? Pontosabban milyen kérdést vet fel benned????
2011. nov. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Azért vetődött fel bennem a kérdés, mert ez azért mégsem egy tipikus női szakma + nem tudom, milyen arányban vannak lányok az egyetemen.
2011. nov. 11. 07:12
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Első vagyok.


Hála Istennek eljutottunk addig, hogy - a bányászatot, a bálnavadászatot és társait kivéve - ma már nincsenek "női" és "férfi" szakmák. Magad is tudod jól, hogy ennek a merev kategorizációnak kulturális okai vannak: a két nem eltérő szocializációja "termelte ki". Az, hogy az egyetemen milyen arányú lesz a lányok jelenléte, ne legyen számodra jelentős. Férfi-többségű környezetben dolgoztam világ-életemben: soha semmilyen elszigeteléssel, otrombasággal nem kellett szembesülnöm. Bementem, kezet fogtam - ott voltam, kész. Ember a többi közt. Ha embertisztelettel, de természetes "autoritást" felmutatva tartózkodsz, dolgozol vagy élsz egy környezetben, semmitől nem kell tartanod. Ha meg aztán a tudásod is kiemelkedő...akkor különösen. Megismétlem a kívánságom: menj, légy évfolyamelső!

2011. nov. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Aztán bocs', de bíztatásul: az is eszembe jutott, hogy a legjobban, -pontosabban és -biztonságosabban dolgozó híddaru-kezelők, akiket életemben láttam, mind kedves, talpraesett...családanyák voltak. Akkora terheket vittek a vállukon, amekkorákat híddaruval műszak alatt. Nnnna. Erről ennyit. Hajrá!
2011. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Arra számíts kandón, hogy durván 80-20% a fiúk javára természetesen. Nem sok barátnőd lesz, de legalább tudsz válogatni.
2011. nov. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tilka válasza:
100%
az arány még ennél is rosszabb. Sovinizmus inkább az idősebbek részéről tapasztalható, bár ki tudja nem-e inkább az életkorral is van bajuk. Az ilyenek sokszor félnek, hogy jobban tudod és beégeted őket. Természetesen az intelligensebbek itt is normálisak - nem számít nekik, hogy nő vagy vagy férfi, csak told a munkát. Velem is úgy bántak mint egy férfival- munkafronton.
2011. dec. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 oktober15 válasza:
25%
Hát... kitartást! Sokan megfognak dugni!
2011. dec. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pistike Hüje:-)))))))))))
2011. dec. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!