Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti milyen szakmát választanáto...

Ti milyen szakmát választanátok az alábbi három közül?

Figyelt kérdés
gyesen vagyok, van két gyerkőcöm, és most elérkezettnek látom az időt arra hogy tanuljak, mert bizony amíg iskolában kötelező volt addig nem tettem meg. Mostmár benőtt a fejem lágya és szeretnék egy szakmát. Három dolog érdekel, de nem tudok választani. Mind a három okj-s tanfolyammal elvégezhető. Cukrász, Szakács, vagy Ápoló! Mindig is nagyon érdekelt az egészségügy, nagyon szerettem a bioszt is, de ugyanakkor imádom a sütés főzést, imádok alkotni valamit. de nagyon szeretek embereken segíteni, közvetlen és barátságos vagyok. Nem tudom eldönteni hogy melyik vonalon induljak el. Persze azt sem hátrány hogy melyik szakma passzol bele jobban a családi életbe. Ti mit gondoltok?
2013. márc. 26. 09:40
 1/5 anonim válasza:
én ebben az esetben CUKRÁSZ mesterséget ajánlanék :-) az egy igazán szép szakma!
2013. márc. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Több ismerősöm is ápoló, és azt mondják nagyon megterhelő. :( Nagyon nehéz munka, nem szeretik, mindig csak panaszkodnak. Több száz kilós idős embereket kell emelgetni, tolókocsiba rakni, lefektetni, felültetni, megetetni, megfürdetni, cserélni az ágytálakat, stb Robotolnak iszonyú kevés pénzért három vagy két műszakban, 10-12 órában.


Én bennem is nagy a segítőszándék, elkalandoztam én is az ápoló gondolatával, de szerintem nem bírnám a fizikai megterhelést. Sok más szociális segítő munka van, nézz körbe a neten!


A cukrász és a szakács jó szakmának tűnik, ha szereted csinálni, miért ne? Ebben nem tudok érdemben nyilatkozni.

2013. márc. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hát a helyzet az hgoy a nagymamaám 40évig volt a sürgősségi ügyeleten ápoló, és kicsi koromban nagyon sokat voltam bent nála a munkahelyén. Nagyon megtetszett az amivel ő foglalkozott. Az embereken segítés, meg valamiért nagyon vonzz ez a szakma. Persze a cukrász és a szakács is tök jó lenne, csak attól tartok hogy ahhoz hogy jól megfizessék ahhoz kell a mestervizsga is, és lehet hogy mestercukrász vagy mesterszakács végzetséggel vidéken nap kapnék állást. itt nálunk egy szakács 120-130ezret keres. és ő is 10-12 órát dolgozik. Ott is talpalni kell egész nap. De ott az a szépség megvan, hgoy készítesz valamit, alkotsz egy sütit egy tortát vagy egy jó kis lakodalmas menüt :D :D
2013. márc. 26. 10:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ápoló nagyon szép hivatás, de a 3 műszakot kalkuláld be, ami kicsi gyerekek mellett nem a legegyszerűbb. Én a cukrászt ajánlanám neked, úgy hogy én magam is az egészségügyben tanulok.
2013. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Látom igen hajlassz az ápoló felé. Ha ezt szeretnéd legyen ez. Én nem bírnám az ápolóit.

A cukrász-szakács valahol egyben is van, bár lehet, hogy ez csak a technikusin van.

2013. márc. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!