Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha valaki jó tanuló, tényleg...

Ha valaki jó tanuló, tényleg ne szakmunkásnak menjen?

Figyelt kérdés

Világ életemben jó tanuló voltam, éppen ezért a szüleim kibuktak teljesen, mikor nem egyetemre mentem, hanem szakmát tanulni. Bölcsész szakra mentem volna egyébként, németre vagy magyarra, de akkoriban úgy éreztem, hogy egyik sem vonz igazán.

Jelenleg szakácskodom. Szüleimnek ez nem nagyon tetszik, mert szerintük ebben a szakmában majd aprópénzért robotolhatok 10-12 órákat. Ebben amúgy lehet is valami, mert a szakácskodás tényleg sokkal fárasztóbb, mint a legtöbb munka, amit próbáltam/láttam. Szeretem csinálni, de néha már tényleg túlzás az a hajtás.


Szüleim szerint ha lenne mondjuk egy gazdasági diplomám, vagy valamilyen felsőfokú végzettségem, legalább esélyem lenne magasabb és kényelmesebb pozícióba jutni, így pedig csak a robotolás jut majd.



2013. márc. 27. 22:52
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Bátyám is jól tanult világ életében, most is rengeteget olvas mindenféle témában, szeret okosodni :) Szakmunkásnak tanult, több pénzt keres össze, mint mi ketten a férjemmel a diplomáinkkal. Mert bejött neki az élet. Nekünk meg nem.. Hiába van diplomám 120at keresek, férjem 140et. Persze lehet nekünk nincs "jó" diplománk, de nem lehet minden jó tanulónak olyan munkája ahol sokat keres.
2013. márc. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%

Diplomával is robotolnod kellene, ha beosztott vagy. Szakácsként nincs személyi minőségellenőrzés, nem kell munka után tanulni, kevésbé stresszes.

Ha nem bírod a stresszt, akkor jól tetted.

Az, hogy jó tanuló voltál még nem azt jelenti, hogy jó bölcsész lett volna belőled.

2013. márc. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
100%
Az embernek azt kell csinálnia, amit szeret. És akkor jobban megy a munka is. Nem kell feltétlenül minden jó képességű embernek gazdasági vagy orvosi vagy jogász szakot végezni.
2013. márc. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

ha jó anuló vagy az még nem jelent semmit


az olyan szakmában mint a szakács is sok gyakorlás (otthoni) és nagy kitartás kell.. persze az hogy jó tanuló vagy könnyíti a dogot hiszen könnyebben jegyzed meg a dolgokat... hogy többet kell dolgoznod kevesebb pénzért?


nos erre csak azt tudom mondani hogy ha kitartó vagy és komolyan veszed a dolgot, ergo otthon is tanulsz és fejleszted magad nem csak ugy el vagy az iskolában hogy legyen valami akkor még akár többet is kereshetsz... pl mesterszakácsként egy pesti étteremben...

2013. márc. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Igen, csak most teljesen össze vagyok zavarodva, már nem tudom, mit szeretnék igazán. :S A szakácskodás elmegy, de azért nem a szívem csücske.
2013. márc. 27. 23:05
 6/21 anonim ***** válasza:
53%

Ez relativ.

Nalunk a ferjem tudasszomja hatalmas, ertelmes, okos ember, az a tipus, aki minden temababan kepben van.

Futarkent dolgozik, mindig ezt csinalta szinte, mert szereti.

Es igen jol keres, kuemelkedoen jol.

En a kozgaz diplomammal a felet kerestem meg, pedig kozepvezeto voltam egy nagy cegnel. Errol ennyit...

Probalta ket evig a tudasat irodaban kamatoztatni, nem viselte jol. Messze nem keresett annyit, mint amikor az utcat jarta, nagy volt a kotottseg, a beosztottak lentrol, a fonokok fentrol zaklattak, munka utan nem tudott kikapcsolni az agya, mert haza hozta a terheket, fizikailag nem faradt el, a turelme viszont elfogyott.

O koszoni, de nem ker tobbet a csakis szellemi munkabol, pedig nincs baj az agyaval.

Szoval szemelyfuggo a dolog.

2013. márc. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 bumbi02 ***** válasza:
100%

Na, azért aki azt mondja szakácskodni nem stresszes, attól megkérdezném hogy akkor mitől fogytam 3 hónap alatt 10 kilót. De szívesen meghívom konyhára dolgozni, töltsön el egy két hetet. És nem egy falusi konyhán, ahol naponta 5 rendelés van.



Ha nem a szíved csücske, akkor ne tedd. Stresszes meló, (bár szerintem minden meló stresszes, ha anyait apait beleadsz), és igen, sok a hajtás, kimerítő.


Minden szakmára azt tudom mondani: csak az csinálja, aki szereti is. Dolgoztam sok szakáccsal, akit abszolút nem érdekelt milyen ízű az, amit kiad. Csak kapja meg a fizetést hó végén.


Amúgy nekem szüleim megértették hogy én ezt akarom csinálni. BGF-re jártam, ösztöndíjat is kaptam, de egyszerűen jobban szeretek főzni, mint közgazdászkodni.

2013. márc. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Úgy gondolom, hogy aki jó tanuló és nem akar egyetemre/főiskolára menni, ne szakmunkásnak menjen, hanem valamilyen "akadémiára", persze csak ha szereti, én itt ezekre gondoltam pl.: MÁV BAROSS GÁBOR OKTATÁSI KÖZPONT (Vasutasképző), Katonatisztképző iskola, rendőrakadémia.
2013. márc. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 bumbi02 ***** válasza:
+ Szakácsként bár elég sokat kell robotolni, ha az ember törtető, elég jól lehet vele keresni. 20 éves vagyok, és olyan fizetésem van, amiről a frissen végzett diplomások - de még a 2-3 éves tapasztalatúak se - nem igazán álmodhatnak. Mire ők kijönnek az egyetemről, 23-24 évesen, nekem már 6-7 éves munkatapasztalatom van, amivel szinte "bárhova" mehetek dolgozni.
2013. márc. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
39%

Egy jó szakmunkás sokkal jobban jár mint egy diplomás beosztott.

Bátyám 4 es tanuló volt, majdnem szín 5 ös érettségit hozott haza, ha jól emlékszem a matek meg az angol lett neki 4-es. És azt hozzáteszem hogy abba az időbe még könnyebben lehetett munkához jutni, így ő kitanulta az autószerelő szakmát, utána dolgozott 2 évig, jól keresett, majd tovább képezte magát az autó elektronikai műszerésznek. 2011-ben nyitott egy autó szerelőműhelyt mint vállalkozás, vannak emberei, ő már szinte nem is végzi a piszkos munkát, hanem ül az irodájában, segít az embereknek tanácsokkal hogy mit nézzen meg, és közben ügyeket intéz.

Mondta hogy szívesen dolgozna inkább a szerelésben, mert az nem fárasztja le agyilag őt, meg jobban élvezi, de most hogy gyakorlatilag már szellemi munkát végez, így eléggé kikészül mindig, plusz ott az élettársa, meg a 2 éves lánya. Nyárra tervezik az esküvőt, aztán a nász út, és az nem 2 Ft lesz az is biztos. És ez annak köszönhető hogy olyan jól megy neki hogy 3-szor annyit keres mint sima melósként, pedig az sem volt annyira rossz pénz.

Igaz hogy a szüleim is az egyetem felé próbálták terelni, de így hogy látják hogy jól megy az élete, belátták hogy a bátyámnak volt igaza.

Én tavaly érettségiztem le, sajnos nem vagyok túl jó tanuló, most tanulok szakmát.

2013. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!