Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más városban tanuló egyetemist...

Más városban tanuló egyetemisták! Ti milyen gyakran látogattok haza a családhoz?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyan, 18-23 év körüli egyetemisták, főiskolások válaszára lennék kíváncsi, akik "alapesetben" még a családjukkal laknak (ünnepeket ott töltik, ott van a saját szobájuk, szüneteket ott töltik stb), hét közben viszont a suli miatt egy másik városban laknak kollégiumban, albérletben.

Ti milyen gyakran jártok haza? Hetente? Kéthetente? Havonta? Csak a nagyobb szünetekre?


2012. márc. 4. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Első félévben még minden héten hazajártam, aztán kéthetente, havonta, most meg kb. 2 havonta. 200 km-re lakom, úgyhogy nem olyan szörnyű nagy távolság, de nagyon szeretek Pesten lenni.


22L

2012. márc. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én másik városba járok fősulira. Amikor gimis voltam ugyanebbe a városba jártam csak akkor minden nap hazajártam kb 1,5 óra buszozás volt az út. Most albérletbe lakok unokahúgommal meg még egy másik csajjal, plusz a barátnőmmel. Elég gyakran járok haza, szinte hetente. Bár elég sokszor előfordul hogy hétvégére is ottmaradok az unokahúgommal ha hétvégén megyek diákmunkára és arra a pár órára meg értelmetlen lenne hazajönni. Ünnepeket mindig itthon töltöm ha nagyobb szünet van akkor gyakrabban hazajövök, de időnként ottmaradok ha diákmeló van vagy egyéb más ahova el kell mennem. Igazából nekem ez így pont jó mert az utazással pénzt is spórolok és a közösbe meg nem kell sok pénzt beledobni mert közösen fizetünk mindent.
2012. márc. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hetente hazajárok Pestről, 240 km-t, azaz az átszállás miatt 4-5 órát utazok ilyenkor. A barátaim is hazajárnak, az útiköltség pedig annyi, mint amibe a kajám kerülne, és legalább nem vagyok itthon egyedül.
2012. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 80 km-re lakom onnan, ahova egyetemre járok.

Mostanában hetente hazajárok hétvégén, Szeretném bepótolni azokat az időket, amikor sajnos nem voltam túl jóban a családommal, és elég ritkán mentem csk haza.

Mostmár csak akkor maradok hétvégére itt, ha dolgozom.

Például mint most:)

20l


Amúgy miért érdekel ha megkérdezhetem?Közvéleménykutatás?:)

2012. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

én 75km-re lakom, és minden hétvégére hazajövök.

22L

2012. márc. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két órát vesz el a napomból az, hogy bejárós vagyok, ezért sokáig voltam kolis. Ilyenkor csak hétvégén jártam haza, ha valami sürgősen kellett, akkor akár hétköznap is, hiszen tűrhető táv.

Párom 250 km-re lakik, ő két hetente jár haza, illetve természetesen a hosszabb szüneteket teljesen otthon tölti, vizsgaidőszakot is igyekszik másfél hét alatt letudni, hogy minél többet lehessen otthon (ami persze nekem kevésbé jó :)).

Vannak csoporttársaim 400 km-ről, ők is hazajárnak két hetente, de van 150 km-ről, akik csak két havonta, vagy csak félév végén mennek haza. Nem azért, mert annyira drága, csak ők nem érzik szükségét, hogy hazamenjenek. Nekem azért ez nem menne.

Párom elsősorban pénz miatt megy csak két hetente, ha nem lenne ilyen drága menne gyakrabban is, így viszont ezt is nehezen tudja kispórolni. 8 ezer forint havonta ha csak kétszer megy haza.

2012. márc. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Elég sok programom van, így van hogy másfél hónapig nem tudok hazamenni, van hogy hetente tudok. Átlagosan 3 hetente járok haza.
2012. márc. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Csak a nagyobb szünetekben járok haza, mivel van egy kislányom is és őt egyedül nevelem. Idén fogok államvizsgázni, így most a tavaszi szünetben nem megyünk "haza" a kicsivel.

22F

2012. márc. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) Igazából csak érdekelt, hogy kinél hogy megy ez, mert én általában két-háromhetente járok haza, és anyukám mindig panaszkodom, hogy milyen keveset vagyok otthon és bezzeg másnak a gyereke hetente hazajár, stb... :)

(Az egyetemi ismerőseim szinte mind pestiek, szóval ezért nem nagyon tudtam felmérni.)


Kedves utolsó! Tisztellek, amiért 22 évesen, egyetem mellett, az anya jelenléte nélkül neveled a kislányodat! Sok boldogságot kívánok nektek. :)

2012. márc. 4. 13:52
 10/13 anonim ***** válasza:
Az elején még hetente, aztán 2 hetente, mostmár kb havonta járok haza.
2012. márc. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!